Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes motorfelújítást...

Érdemes motorfelújítást csináltatni ha a TOYOTA CELICA 1.8 VVTi olajfogyasztása 0,5liter olaj 800Km alatt? A motor dinamikus. Jól működik. 2012-es gyártású. Még 200eKm alatti futás teljesítmény.

Figyelt kérdés

5W30 Olajat használunk. Nem csöpög, sehol nincs nyoma. Tehát a motor eszi meg. Valószínű a gyűrűket kellene kicserélni eggyel nagyobb méretűre.

Mennyibe kerülhet egy ilyen művelet?



2022. júl. 30. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fél millával nyugodtan számolhatsz. Hogy megéri-e, azt neked kell eldönteni.
2022. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%
2012? Nem 2002 véletlenül?
2022. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amennyiben az a kerdés, hogy hasznald-e kb 0.7l/1000 km olajfogyasztással precizen utantöltögetve, vagy generálozz, akkor az utóbbi. Az sok, ez meg meg ha szolidabb is, de sportkocsi, nagyon sokminden történhetett vele ennyi km alatt.
2022. júl. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Ha van felesleges fél millád, akkor nyugodtan. Én biztos hogy töltögetném és kész. Arra figyelj, hogy előírásnak megfelelő olajat használj, akkor nem valószínű, hogy növekedni fog az olajfogyasztás. Elmegy ez így még sokat töltögetve.
2022. júl. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

szerintem ez pont az az olajfogyasztás aminél nem szabad még motorra költeni

Elviekben ennyi belefér, ilyenkor az okos ember meghírdeti az autóját eladásra...:)

Mert ha most nem adod el 1 év mulva még több olajat fog enni

El kell adni, ha van olyan aki megveszi..:)

2022. júl. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam.


2002 a gyártási év. 2005-től már nem is gyártották.

2022. júl. 31. 08:08
 7/13 anonim ***** válasza:

Kompressziót kell mérni a motoron, de több műhelynél is, én nem bíznék egy szerelőben sem(magamon kívül...)

Vagy veszel egy kompressziómérőt, és megméred te.

Lehet, csak kartergáz-rendszer hiba van, a motornak meg semmi baja.

Egy átlag szerelő meg fix, hogy nem mondja meg ezeket neked, simán kiszedi belőled a fél millát úgy, hogy nem csinált semmit a motorral, csak kitakarította pl a szelepfedelet az olajkoksztól a szellőzés miatt...

2022. júl. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Beviz Elek ***** válasza:

[link]


A dugattyúk olajvisszavezető furatával van baj általában.

2022. júl. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Azt írod 2012-es. aztán meg hogy 2002-es.

Furcsa, ha az ember a saját autójáról nem tudja hogy 10 vagy 20 éves?

Az külön érdekes, hogy egy 1.8-as Celica, évi 10ezer km futással motorgenerál előtti állapotban van, annak ellenére, hogy az említett erőforrás "dinamikus".

Tényleg nem veszed észre hogy mennyire kilóg a lóláb?

2022. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 9/9


Elütöttem egy számot.


Furcsa, hogy valaki a hiba kijavítása után azon rugózik, hogy valaki a saját autójáról nem tudja, hogy 10 vagy 20 éves?


Az külön érdekes, hogy nem segíteni akarsz hanem csak ellentmondásokat keresgélsz.


Tényleg nem veszed észre hogy mennyire kilóg a lóláb?

2022. júl. 31. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!