Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendeltem kocsiba klímához...

Rendeltem kocsiba klímához palackos utántöltő készletet. lehet hogy túltöltöttem?

Figyelt kérdés
2 darab palackot rendeltem mert üres volt. mikor betöltöttem az első palackot, hűtött elég rendesen de bele töltöttem a másik palackot is úgy gondolván, hogy mégjobban fog hűteni de így épphogy csak hűt. lehet hogy túltöltöttem? mi történik ilyenkor ha túl van töltve?
2022. aug. 5. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet apró szivárgás. UV fénynél klímás látja szivárog e a gáz.
2022. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogyott belőle a gáz, hiába töltesz bele akármennyit, újra elszivárog.

Elsőre is klímáshoz kellett volna vinned, mert nyomáspróba nélkül felesleges töltögetni.

2022. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Túl sok lett! Itt a kopresszor, egyik körben süríti a gázt, a kör másik felében meg nyomáscsökkentés van. De ha túl sok a rendszernyomás akkor nem tud megfelelő szintre visszacsökkenni. Ha nem szeretnéd a környezetet szennyezni, akkor vidd el egy klímáshoz, és azzal engedtes le belőle.
2022. aug. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt mi nem tudhatjuk. Azt sem tudjuk mennyi kell az autódba, azt sem tudjuk mennyi egy palack, azt sem tudjuk van-e szivárgásod... megint ékes példája, hogy valaki otthon neki áll valaminek, azt sem tudja mit csinál, elrontja, aztán itt várja a csodát tőlünk.
2022. aug. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

370g hűtőkozeg van egy ilyen palackban. Egy átlagos autóba nem kell belőle két palack, ráadásul nem is egy levákumolt rendszerbe töltötted, hanem volt benne valamennyi.

Ezt túltöltötted.

Azért hűt csak alig alig, mert a kompresszort ki-be kapcsolgatja a túlnyomás védelem folyamatos aktiválása miatt. Azt rád bízom, hogy elviszed klímáshoz és ott kérsz rá egy szakszerű töltést vagy otthon próbálkozol tovább és kiengeded a légkörbe a hűtőközeg egy részét.

2022. aug. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5# hát igen, ilyenek ezek a házi próbálkozások. Mire hűt a klímája kb 2x a négyzeten, annyiba került mint 1x szakszervíz.
2022. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Legközelebb jobban jársz ha szervízbe viszed :D
2022. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!