Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Esetleg valaki tud segíteni...

Esetleg valaki tud segíteni mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Volkswagen golf 5 pd tdi 2004 kocsiba műszerfalon jelzi a kormány kereket pirosan.Egyik pillanatról a másikra nehéz lett a kormányzás és a sárga jelzés átváltott ugye pirosra.Gondoltam szervó olajra de elektromos szervó van benne tudtommal.

#kormány #hiba #Volkswagen #golf #Eletromos szervó
2022. aug. 6. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:

elektromos szervóban is van olaj

jól értem, hogy sárga hibajelzés ellenére használtad?

2022. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyilván ezeket a hiba jeleket azért mutatja hogy állj meg vele és ne használd tovább.

Ráadásul azt se tudod milyen kormánymű van benne.

Ha olajos és ez miatt tönkre tetted a szervót akkor az bizony drága lesz.

2022. aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából használatakor ki aludt a sárga kormány jelzés a műszerfalon,tegnapi nap folyamán váltót pirosá és nemtaláltam a szervo olajtartályt, azt hitem eletromosnál nincs nem tudom mi lehet a baj... nincs hang semmi csak nehezen lehet mozgatni. Esetleg tudtok segíteni,ötlet?
2022. aug. 6. 16:11
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:

Beszart az elektromos kormányszervó.


Ez lehet a motor is, lehet csak a kormányszög jeladó. El kell vinni szerelőhöz ha nem értesz hozzá.

2022. aug. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy elektromos vagy hidraulikus? Szar és kész. Mélyen zsebbe nyúlós lesz, akármelyik az. A szimpla hidraulikus nem olyan vészes, alkatrész + olaj + munkadíj kijönne olyan 120-150 ezer körül, az új szervó minőségétől függően. Elektrohidraulikus már sz*pás, abból 2-300 ezer egy új. Ha full elektromos... inkább nem részletezem.


Persze a bontott mindig egy olcsó opció, csak hát az alap 15 nap garancián túl semmit nem kapsz, lehet 1000 kilométer múlva az is összeszarja magát.

2022. aug. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:

#5


Abban tökéletesen igazad van hogy bármikor elromolhat a bontott alkatrész, de legyünk őszinték, 18 éves autóról van szó és egy új elektromos szervóért az autó árát elkérik. Ki az aki ennyit kifizetne?


Nekem is összefosta magát a 2004-es A3-ban, vettem egy bontottat szotyiért, kicseréltem a motort és töléletesen működött utána.

2022. aug. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 Én inkább egyszer kifizetek egy nagyobb összeget hogy jó legyen, mintsem hogy több részletben kelljen kifizetnem ugyanazt + minden alkalommal még a munkadíjat is. Mármint feltételezve, hogy magamnak nem tudnám kicserélni.


Ha rövid időre tervezel az autóval, akkor oké a bontott, de ha meg akarod tartani hosszabb időre (több évre), akkor az új a jobb megoldás. A bontott nyilván nem azonnal lesz szar, ahogy felrakod, de te is kimondtad a lényeget: 18 éves. Az a szervó is 18 éves. Lehet, hogy most tökéletesen működik, de a 19. évet is megéri majd? Meg a 20.-at? Vagy egyáltalán az első hónapot? Sosem lehet tudni. Lehet beválik, de lehet nem. Nekem megéri a nyugalom az extra árat.

2022. aug. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:

#7

Ezzel nem tudok egyetérteni. Ha drágább a javítás mint az autó értéke akkor az már gazdasági totálkár. Egy 18 éves autó már amúgysem lesz sokáig tartogatva, ha kibír 2-3 évet az bőven elég, azért pedig nem sokan fizetnek csillagászati összegeket hogy a következő tulajnak jó legyen, aki egyébként nem hajlandó többet fizetni az autóért, hiába van benne új szervómotor.


Legyünk őszinték, nagyon ritka az az eset hogy valaki újan megveszi az autót és veterán koráig hajtja, nem cseréli le. Általánosságban az emberek az anyagi helyzetük alapján belövik az árkategóriát és pár évente egy frissebb autóra cserélnek. A logikát követve akinek 18 éves autója van az jó eséllyel vagy ilyet engedhet meg magának és nem fér bele mégegyszer az autó ára, vagy pedig lassan újabbra cserélné és nem szempont hogy még 18 évet elmenjen a szervó.

2022. aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Autó szerelő leolvasta a hiba kódot meg mozgata 1-2x a kormányt és megjavult.
2022. aug. 8. 15:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Na hát ilyen javítás sem létezik, majd visszajön. Olyan van, hogy egy hibakód letilt egy rendszert és a hiba törlésével megjavul a rendszer, de egyrészt ez időszakos megoldás, mert a hiba úgyis visszajön, másrészt szervónál még sosem láttam ilyet. Lehet hatalmas mákod van, de én egyelőre azért nem örülnék túlságosan, hogy megjavult. Ne legyen igazam.
2022. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!