Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW i3 friss jogsis lánynak?

BMW i3 friss jogsis lánynak?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, most lett meg a jogsim. Szüleim megígérték, hogy választhatok egy autót bizonyos keretek között.


Megegyeztünk a szüleimmel, hogy egy 2017-2018as évjárat lenne a megfelelő választás (+ nem akarják, hogy el legyek kényesztetve)


Szerintetek jó választás ez az autó? Csak én járok vele majd egyedül egyetemre, meg néha a bartnőimmel lenéznék balatonra, velencei tóra vele.



2022. aug. 10. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Igen. A szomszédomnak pont ilyen (is) van. Igaz nincs meg régóta, de még nem panaszkodtak rá.
2022. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Előre szólok, nagyon durva savat fogsz kapni a "nem akarják, hogy el legyek kényesztetve" és a 4-5 éves BMW i3 kombóra. Valamennyire joggal, mert ilyen autóra az átlag magyar embernek 40 évesen sem telik, nemhogy 19 évesen nem kap a szüleitől. De tekintsünk most el ettől, szerintem mindenki jobban örült volna a lerúgott rozsdás Swift helyett egy páréves i3-nak 19 évesen. :)


Elég sokat vezettem i3-as BMW-t, szerintem egy zseniális autó. Nagyon praktikus, egy X5-ös BMW-ben nincs jobb térérzeted mint egy ilyenben, és a leggyengébb változat is bőven elég erős, pillanatok alatt fent van 100-on - persze friss jogsisként neked nem ez a legfontosabb remélhetőleg, de ahogy szerzel rutint, ez is fontos lesz.


Amire figyelni kell ezeknél (és bármilyen elektromos autónál ami nem új vagy 1-2 éves), az az akkumulátor állapota. 85-90% alatti kapacitásnál én már nem venném meg, annyit tudnia kéne ennyi idősen.


Alapvetően még jó akkuval is autópályán 120-130 kilométernél magasabb hatótávot nem igazán tudsz elérni vele, csak ha 90-nel mész kamion mögött szélárnyékban mindig, de abba bele lehet rokkanni idegileg. Ami viszont azt jelenti, hogy egy balatoni túrát elég rendesen ki kell számolni, ha Bpről Siófokra mész és van töltő a célállomáson akkor például biztos belefér, de ha már mondjuk Fonyódra mennél akkor majdnem biztos hogy meg kell állnod tölteni valahol.


Összességében azt mondanám hogy egy elektromos autó nagyon jól használható, sokkal könnyebb vezetni mint egy bármilyen belső égésű motoros autót (amelyik manuális azt a váltás miatt sokkal nehezebb, amelyik automata annál is számolni kell azzal hogy milyen fokozatban vagy, előzésnél mennyi idő mire visszavált stb stb, figyelni kell a fordulatszám tartományt), de ennek a hátránya hogy nem fogsz úgy megtanulni vezetni más autókat, így ha úgy adja az élet hogy egyszer majd egy manuális benzines vagy dízel autót kell vinned és hozzászoktál az elekromoshoz, akkor lehet hogy bajban leszel.

2022. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Ha nem lennél elkényeztetve, akkor saját pénzből vennél olyan autót amire telik. Általában ilyen korban régi Swiftre vagy arra sem szokott telni. Igen, irigykedek, mert nekem meg sokat kell dolgoznom diákként, hogy egyáltalán legyen autóm és magamnak kell fenntartani minden fillért egyetem mellett.


Na most akkor térjünk át az elektromos autó jellemzőire. Ha otthon van kiépítve töltő hálózat, akkor eddig olcsón tölthetőek voltak, továbbra is, ha nem lépitek túl az átlagfogyasztást. Ha nincs kiépítve, akkor vagyonokba kerül kiépíteni, a töltőknél megállni pedig marha sok időt kell várni és általában drágák. Nem úgy van mint egy benzines autónál, hogy teletankolsz 5 perc alatt a kúton és utána 1 hónapig nem kell tankolni. Ezért én nem is vennék elektromos autót. Cserébe vannak előnyei, de szerintem nem elég ahhoz, hogy átlagember leváltsa autóját. Persze, manapság már a benzinesek is tele vannak rakva mindenféle baromsággal, meg vannak gyengítve az alkatrészek, hogy kelljen rá költeni minél többet és többszörösébe az alkatrész mint pl. egy Suzukinál. Ha nem zavar a töltögetés, hogy meg kell állni valahol jó esetben 20-30 percre, hogy töltsön fel(ahol ilyen gyorsan tölt az ált. drága is), akkor lehet jó is. De úgy látom hogy a pénz nem probléma a szülőknek így bármit választasz, átnézetitek szerelővel, nem lesz gond.

2022. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

@3, annyira nem durva azért, annyi, hogy míg egy belső égésű motoros autóval nem kell semmit számolgatnod, elindulsz aztán ha kifogy az üzemanyag első kútnál megtöltöd és mész tovább, addig az elektromosnál meg kell tervezned az utadat ha mondjuk egy 100km+ túrára mész, szinte mindegy milyen elektromos autóról beszélünk. Meg kell nézned az appon (van több is) hogy hol vannak töltők, nem tehetsz random 20km-es kitérőket mert rájössz hogy meg akarsz nézni valamit út közben egy másik településen kirándulásként, stb stb. Kisebb szabadságot ad, mint egy nem elektromos autó, az biztos.


Cserébe viszont tényleg annyira hatékonyan és egyszerűen működik, hogy városi használatra mióta én is elektromossal jártam sokáig, egyszerűen utálok nem elektromosba ülni. Mert az vált vagy váltanod kell neked, hangja és vibrációi vannak ami egy elektromosnak nincs, nem indul el olyan vehemensen nulláról mint az elektromos hiszen csak bizonyos fordulatszámtartományban ad le maximális teljesítményt míg az elektromos bárhol, bármikor egyből 100%-ot ad...


Viszont embere válogatja hogy kinek mi a fontosabb, kinek mi a felhasználási módja.


Nekem például van olyan ismerősöm, aki pár hónapja vett egy teljesen új EQC Mercit, előtte dízel autói voltak, egy előző generációs ML 350-et váltott le rá. Az elején imádta, tényleg szinte vallásosan szerette hogy mennyire modern, mennyire jó hogy nincs hangja, mennyire jó hogy nem vált, mennyire zen az egész, a töltőhálózat kiépítése nem érdekelte, a pénz náluk sem téma, viszont két autót nem akarnak mert minek, úgyhogy az ML el lett adva ahogy megjött az új. Aztán ahogy jött a nyár és a nyaralások, nagyobb utak, most már ott vannak hogy eladják és vesznek másik dízelt. Mert tényleg folyton számolgatni kell, mert nem egyszer jártak úgy hogy várni kellett fél órát mire egyáltalán elkezdhetted újabb fél-egy órát tölteni egy töltőponton, mert külföldi utak ahova eddig rendszeresen kocsival mentek most csak az utazás miatt 1-2 nappal hosszabbak.


De ha valaki csak városban használja, vagy ha valakinek ez egy második autó ami mellé van egy nagy hatótávú kocsija amivel elmegy nyaralni, akkor tök jó opció.

2022. aug. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
i3 jó lehet első autónak (vagy sokadiknak is), de mielőtt megvennéd, nézd meg elég lesz-e a hatótávja. Lehet venni belőle range extender (rex) verziót, amiben kis benzinmotort helyeztek, így tovább jutsz vele, de csak bizonyos sebességig működik. Arra is figyelj, hogy a hatótáv adatoknál fűtést, légkondicionálást nem veszik figyelembe, ami 10-15%-al csökkenti
2022. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Japán Gulyás ***** válasza:
100%
Szerintem mikor a szüleid azt mondták, hogy "bizonyos keretek között", akkor valószínűleg a Renault Twingo - Skoda Fabia - Toyota Yaris szintű keretekre gondoltak, nem pedig 10 milliós BMW-re.
2022. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Igazi kis női autó,neked lányként jó lesz.Igazi férfi sedan BMW-t vesz
2022. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

@6, ott van, hogy megegyeztek a szüleivel. Segítek, ez azt jelenti, hogy a szülei tudják, és rá is bólintottak arra, hogy egy i3-as BMW típusú gépjárművet vegyenek a lányuknak, és mivel évjáratot is megszabtak, így felteszem az árával is tisztában vannak.


Annyira magyar dolog ez az irigykedés meg a szomséd kertjének a nézegetése, aztán ha a szomszédnak szebb a kertje akkor az tuti bűnöző meg csaló meg politikus, egész biztos nem azért van neki több mert többet tett érte és nem egy buta lusta ember. Persze, sokak szemében elkényeztetés az, ha egy 10 milliós autót vesz valaki a 19 éves lányának friss jogsival. Én sem vennék, de ha valakinek van pénze rá, akkor vehet neki Rolls Royce-t is felőlem.

2022. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Japán Gulyás ***** válasza:
#8: Semmi irigykedés nem volt benne, csupán figyelemfelhívás történt, hogy a kérdést feltevő hölgy valószínűleg nem ugyanazt értette "bizonyos keretek" alatt, mint a szülők. Azt már csak te feltételezted, hogy az árban is egyetértés volt, a leírásban semmi erre utaló állítás nem szerepel. Csupán az volt a cél, hogy ez az egyértelmű értek béli különbség nyilvánvaló legyen és a hercegnő ne vágja be a durcit, mikor kiderül, hogy a szülők nem egészen i3-as kategóriában gondolkoztak, mert ilyen félreértés valószínűbb, mint az, hogy a szülők tényleg 10 milliós BMW-t vesznek a 19 éves friss jogsis kislánynak.
2022. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%
Dejoo neked! Én a belém kidolgoztam h 19 évesen jogsizzak, és tudjak venni egy autót. Kérd azt a bmw-t :)
2022. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!