Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondolsz, azokról a...

Mit gondolsz, azokról a "nagytudású" emberekről, akik kijavítanak, hogy a fékfolyadékot (brake fluid angolul is) rosszul mondod, mert az fékolaj?

Figyelt kérdés
Amúgy semmi köze az olajhoz, csak üzenném nekik.
2022. aug. 14. 12:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%
Amikor az önmozgóba beülsz, és kinyomod a tengelykapcsolót, elfordítod az elektromos rásegítő mozgót, akkor a fékfolyadék nyomása megemelkedik... megy ez kérem olajozottan. Csak a guta meg ne üssön.
2022. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%

"megy ez kérem olajozottan"


FOLYADÉKOZOTTAN!

2022. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Azt gondolom, hogy ülj be az autóba, gyorsíts minimum 160-ra és menj neki egy betonfalnak.
2022. aug. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
10. Köszönöm. A többiek gondolom fékolajnak hívják, azért háborodtak fel, de nem is értem miért. Én sose javítottam ki senkit e miatt, rohadtul nem zavar, ha olajnak mondják. Az zavar, hogy autós témában, mint most is mindenki ugrik egymásnak és mindenbe beleköt és mindenbe okosabb.
2022. aug. 14. 21:26
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A fékolaj elnevezés hagyományból maradt meg, mert régen még tényleg olaj volt. Ma már inkább az alkoholos vegyületekhez hasonlít jobban, így egy idő óta elkezdték használni a "fékfolyadék" elnevezést, ami

egy általánosabb dolog.

2022. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!