Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek mennyit fogyaszt az 1.8...

Kinek mennyit fogyaszt az 1.8 benzines B Vectrája?

Figyelt kérdés

Az enyém vegyesen eszik kb 10 litert, országúton is 8-at simán. Nemrég volt kb 600 km-es pályázás, ez alatt megevett 50 litert.


Egy kicsit magasnak tűnik nekem ez az érték, igaz nem papásan vezetek, de akkor is.


Jól gondolom hogy lehetne ez kevesebb is?


235 ezer km-nél jár a kocsi.


Esetleg valamilyen tisztító adalék segíthet? Gondolok itt a következő olajcserénél egy öblítésre, illetve injektor tisztító adalékra.



2022. aug. 14. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Az Opel mindig is benzintemető volt, kész. Ha takarékos autót akarsz, akkor nagyon rossz irányba nézel. Az én 1.6-osom is megeszik vegyesben 6.8-at, pedig az csak egy 3 ajtós Astra. A Vectra sokkal nehezebb és a motor is nagyobb benne, szóval az a 10 liter vegyes teljesen normális. Nem fog rajta javítani semmi, mert semmi sem rossz, amin javítani lehetne. Egyszerűen ilyen. Mint mondtam, ha takarékosságot akarsz, akkor nagyon mellélőttél az Opellel.
2022. aug. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

8 az átlag, szóval tényleg kicsit sok, bár ez adódhat a "nem papás" vezetésből is.

Ezek a csodaadalékok nem fognak segíteni ezen. Inkább ellenőrizd a guminyomást és a fékeket, esetleg vezess takarékosabban.

2022. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy B Vectra, kihagytam a keresésből, így már helyes:

[link]

2022. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez ilyen sajnos, különösen egy 1,5 tonnás 1.8-assal. Ha takarékosság, akkor dízel, persze a megfelelő felhasználással.
2022. aug. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyújtógyertyák, üzemanyagszűrő csere, keréknyomások jó beállítása illetve megnézni milyen öreg és milyen minőségű gumik vannak rajta, szerintem 195-205 széles kell rá annál ne legyen szélesebb, esetleg fékek tisztítása (G Astránál volt már hogy állandóan fogott kissé a hátsó fék, egy fékkarbantartás megoldotta, jobban is ment kevesebbet is evett), légszűrő betét csere. Ezek után jól járasd ki a benzint, és tankolj 100-as benzint bele, menj kb 2 tanknyit így. Az jobb a rendszernek mint minden féle csoda adalék anyag. Ha ezek után sem eszik kevesebbet, akkor a vezetési stílussal próbáld lejjebb vinni (pl motorfék használata ahol lehet lassításra, stb).
2022. aug. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Az kifejezetten jó fogyasztás ennek az autónak.
2022. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!