Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon, magyar emberne...

Magyarországon, magyar embernek hogyan lehet német rendszámú autója? És miért nem honosítják?

Figyelt kérdés
Ismerős vett németországból használt autót és én nem értem hogy lehet így a nevén. Azthittem honosítani kell.
2022. aug. 14. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem baj ha nem érted. Nem is rád tartozik.
2022. aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Miért nem tőle kérdezed meg?


Egyébként lehet külföldi autód EU-smindenképp azzal a feltétellel ha van bejelentett lakícmed az adott országba ahonnan az autód származik, akkor azért az égvilágon senki nem szólhat.


Az hogy miért nem honosítja, nyilván megvan erre az oka.

2022. aug. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Japán Gulyás ***** válasza:
95%
Úgy, hogy nem az ő nevén van, hanem a munkáltató cég nevén. Pl. a győri Audi környékén csomó ingolstadti rendszámos autó fordul meg amiket állandó jelleggel Magyarországon használnak. Magánszemélynek nem igazán éri meg német rendszámos járművel járnia, mert a biztosítás és adók sokkal-sokkal drágábbak, viszont a német cégautó adózás annyira kedvező, hogy egy csomó költséget vissza lehet igényelni. Pont azért adnak a német cégek már beosztotti szinttől autókat a munkavállalóknak, mert egy 3-as BMW-t annyiért tudnak lízingelni, amiből magánszemély egy Daciát is alig kapna.
2022. aug. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokan bérelnek autót (és házat is). Akinek sok pénze van, de nem mindet szeretné az adóhivatal orrára kötni, az sokszor nem vesz a nevére nagyobb értéket. Válás, vagy tartozás behajtása esetén a bérelt ingóságot és ingatlant nem tudják bántani.
2022. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne német rendszámú? Amúgy is nagyon sokan szerettek volna német rendszámot szerintem, mert ez az új undormány rendszám egy az egyben egy gagyi német koppintás, szóval mostmár mindenkinek lehet német rendszáma.
2022. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!