Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autót, amin van a...

Vettem egy autót, amin van a rendszám alapján érvényes Pest megyei matrica. Ezt a vásárlással megörököltem? Vagy új matrica kell?

Figyelt kérdés

2022. aug. 17. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megörökölted.

kivéve ha a volt tulaj átirata az ervényességét másik autóra (rendszámra) . Erre egyszer lehetőség van.

2022. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mivel a pályamatricát rendszámra vesszük és nem tulajdonosra, ezért igen, hacsak tényleg nem iratta át más rendszámra. Ezt tőle kell megkérdezned.
2022. aug. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2. És ha azt mondja hogy nem iratta és mégis, akkor majd jönnek a csekkek sorozatban.
2022. aug. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nincs már matrica, átvertek.
2022. aug. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 akkor meg a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató ZRT.-t kell felhívni, és náluk kell érdeklődni.
2022. aug. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem említette, hogy van rajta, akkor át fogja íratni. 5 ezer forintot nem éri meg kockáztatni. Ha átíratja és belemész egy ellenőrző pontba akkor 15 ezer ft a büntetés. Kérdezd meg az eladót, hogy mi lesz a sorsa, ha nem bízol benne vagy át fogja íratni, akkor vegyél egy újat rá. De az a biztos ha veszel rá másikat, mert manapság az az 5 ezer ft nem pénz.
2022. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megvan a blokk. A régi tulaj nekem ajándékozta a matricát.😊
2022. aug. 20. 16:31
 8/13 anonim válasza:
Ha esetleg másnál aktuális a kérdés, rá kell kérdezni a szolgáltatónál. Ott 100% lesz az infó, hogy mi lett a sorsa.
2022. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 ez nem teljesen így van, mert bármikor átírathatja a matricát. 2 hónap után gondol egyet és átíratja mert kell neki. Ha te 1 hónap után lekérdezed, nagyon boldog leszel, amíg nem kapsz csekket 1 hónap múlva. Meg kell kérdezni az eladót és eldönteni, hogy bízunk-e benne és megkockáztatjuk a matrica árának háromszorosát, vagy biztosra megyünk és veszünk 5 ezer forintért másikat.
2022. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 amúgy nem gondolnám hogy ez ilyen egyszerűvel megy, hogy csak úgy át lehet irattatni. Forgalmit nem szükséges benyújtani hozzá? Ennyi erővel kiválasztok egy random rendszámot, aztán átirattatom a sajátomra.
2022. aug. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!