Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennék egy elektromos roller...

Vennék egy elektromos roller de több helyen olvastam hogy szigorítani fogják, kell majd rá külön jogosítvány?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 07:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom mi lesz, de én minden ilyen közúton használható kis vacakra (bicikli-roller-segway-mittudoménmi) külön jogsit írnék elő, mert életveszélyes ahogy néhányan közlekednek velük minden szabályt figyelmen kívül hagyva.
2022. aug. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
#1 Nem mintha a jogsi segítene ezen. Szerintem az alapvető közlekedési szabályokat, táblákat, stb, mindenki ismeri, mégsem közlekednek azok szerint. A jogsi ezen nem változtatna. Ezen kizárólag a normális rendőri jelenlét segítene, dehát azt várhatjuk...
2022. aug. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg segítene. Most jelenleg mindenki azt csinál amit akar, de ha már ott lenne az esély (még ha kicsi is), hogy kapnak egy büntetést a szabályok be nem tartása, vagy jogosítvány hiánya miatt, már az is egy visszatartó erő lenne.
2022. aug. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket sose kellene ki engedni a közútra, mert egy haszontalan gyerekjáték csak.

Egy rendes kerékpár sokall többet ér és legalább lehet használni .

2022. aug. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem iskolaban kene tanitani mindenkinek alap kreszt. gyalogoskent is tudni kell, ha meg valamilyen jarmuvet hasznalsz (roller, kerekpar) akkor meg foleg
2022. aug. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Már rég szigorítani kellett volna


Ne hogy már 40 el szálguldozzanak az elektromos rolleresek ugy hogy fingjuk sincs a kreszről, és 0 felelőségválallásuk van, nem büntetik őket bármit is csinálnak

2022. aug. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 "de ha már ott lenne az esély (még ha kicsi is), hogy kapnak egy büntetést a szabályok be nem tartása (...) miatt"


A szabályokat ugyanúgy be kell tartania nekik is, ahogy a bicikliseknek is, pedig utóbbira sem kell jogosítvány. Emlékszel annak idején engem is megszólt a rendőr, hogy zebrán szálljak le bicikliről. Szóval ez így még mindig azt mondja nekem, hogy a megoldás nem a jogosítvány, hanem a normális rendőri jelenlét.

2022. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Emlékszel = emlékszem
2022. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Koaxk Ábel ***** válasza:

Azért ez a "A szabályokat ugyanúgy be kell tartania nekik is, ahogy a bicikliseknek is, pedig utóbbira sem kell jogosítvány." egy nagyon szép dolog elméletben.


De mivel ugye nekik nem kötelességük ismerni a táblákat, így simán kihajthat eléd egy főútra úgy, hogy nem ismeri a mackósajtot, mivel neki miért is kéne ismernie.


Én pl gyerekként szerettem ilyen kresz táblás játékokkal játszani, és pl a főútvonal vége tábla ami ilyen sárga áthúzva, én arra gondoltam, hogy az villamosnak jelent valamit, hiszen, ugyan olyan színű. Tudom, ez felnőtt fejjel bárgyún hangzik, de rohadtul nem evidensek egy jogsi nélküli embernek a táblák, a sima szabályokat meg amúgy alapvetően honnan kéne tudniuk?!?


Pont tegnap az észbontókban (tudom ez extrém példa), de egy jogsival rendelkező csaj nem ismerte fel az autópálya kresz tábláját, hogy az mit is jelenthet.

2022. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#7 ebben egyetértek, de ettől függetlenül hasznos lenne a jogosítvány, és talán kevesebb lenne az idiótáknak a száma az utakon.
2022. aug. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!