Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automatavaltos autot tenyleg...

Automatavaltos autot tenyleg sokkal dragabban tudok venni es tobbet fogyaszt, mint a manualis?

Figyelt kérdés
Automatavaltos autot szeretnek, de mindenki azzal jon, hogy "hulyeseg" es "nem eri meg".
2022. aug. 18. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Újonnan nagyjából fél millióval kerülnek többe. Használtan is némileg drágábbak. Amennyiben ritka az adott típusnál, lehet nagyobb árkülönbség is.

Fogyasztása a 30 éves automatáknak nagyobb, 10 évesnek viszont már megegyező a kézi váltóssal. Az ennél is újabbak meg már alacsonyabb fogyasztást érnek el.

Amit mondtak neked, elavult információra alapozták. Nyugodtan vegyél automatát, ha olyat szeretnél.

2022. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

5- 6-700 000-rel drágább, márkáétól függően.


Én most januárban ültem át kézi váltós Swift-ből, automatába, a fogyasztás még 2 -3 decivel kevesebb is mint a kézié volt.

Viszont a kényelem bőven megéri az árkülönbséget. Soha többet nem akarok kézi-váltós autót, pedig több mint 30 évig azokat vezettem.

2022. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem.
2022. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Barnabas333 ***** válasza:
100%

Használt dízelben még olcsóbban is kifoghatod. Újban nekem 800ezerrel lett volna több 2018-ban mint a manuális benzinesnél.

Nem is a fogyasztás a gond az minimális, hanem azt mondják még ma is könnyeben elromlik és nagyobb a szervíz, mint manuálisnál. Plusz ha első autód, totál elefeljted a manuális váltást. De sokkal jobb, főleg városban. Nekem hiányzik, hogy nem olyan a váltóm.

2022. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A régiekre igaz lehet a többletfogyasztás, de a modernekre már nem. Új autók esetében valóban drágábbak az automaták, a használtaknál viszont olcsóbbak is lehetnek. Ennek az az oka, hogy ha az automataváltó tönkre megy, azt általában jóval drágább javítani.Ezen kívül az automatákban az olajcserére is figyelni kell, és vontatni sem nagyon ajánlott az ilyen autókat.
2022. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem van hagyomanyos 4 sebesseges automatam es van modernebb is.

Ha nem valami bontoszokevenyt fogsz ki vagy olyat aminek mar eleve gond van a valtojaval akkor nem problemas. Hasznaltan kb ugyan annyi, csak sokkal nehezebb talalni a piacon elado automatat ha nem premium markarol van szo.

Automatabol is van 1000 fajta, en peldaul nem vennek robotizalt valtosat mert azokrol jot nem hallottam eddig.

2022. okt. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó dolog az automata.Olajat cserélni kell benne,és tartósak is már az újjabb automaták.A fogyasztása kevesebb mint a manuálisoknak.Például a cégnél a kézi váltós superb 6,8-7 körül eszik, a dsg meg 6,2-6,5
2022. okt. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!