Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó lakkozása étolajjal?

Autó lakkozása étolajjal?

Figyelt kérdés

Miközben néhány gyantafoltot próbáltam az autóról letisztítani - egy fórumon olvasottak alapján - étolajjal, észrevettem, hogy a suvickolt részeken a matt felület újra fényes és telt színű lett. Ezen felbuzdulva néhány, rettenetesen kimattult elemet kompletten áttöröltem étolajos ronggyal, és láss csodát, olyan lett mint újkorában.

A kérdésem az, hogy én most feltaláltam a spanyolviaszt, vagy az áttörölt elemekre keresztet vethetek?



2022. aug. 19. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
valaki gázolajjal fényesíti. a hatás csak ideiglenes. samponos vízzel mosd le mert napfény hatására elbomlik az étolaj és egy ragacs marad a felületen, amit nehéz leszedni. esetleg benzines ronggyal.
2022. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel vízzel is lehetne "lakkozni" csak az hamar felszárad.
2022. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most komolyan kérdezed? Minden olyan elem ami nedves lesz, az nyilván fényesebb hatást fog kelteni. Ugyanúgy mint amikor vizes az autó, csak az olaj nyilván makacsabb valamivel. Inkább mosd le, mert csak szar lesz.
2022. aug. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha már csinálod, rászánod az időt, energiát, miért nem veszel rendes karosszériára való waxot? Kicsit tartósabb lesz az eredmény és nem fog rárohadni az autóra.
2022. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt talán már semmivel nem lehet megmenteni, újra kellene fújni.
2022. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 NTBS ***** válasza:
Ne tedd az egész autón.Inkább vegyél valami fényezőszert.
2022. aug. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez csak átmeneti, az olaj feltölti a karcokat.

Cserébe ocsmány módon bele fog ragadni a kosz.

Es ráadás aknaz olaj tönkreteszi a fényezetlen műanyag alkatreszeket es a gumitömítéseket is.

2022. aug. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kifakult műanyagokra tökéletes a cipőwax... olcsó és viszonylag tartós :D
2022. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Arra számíts, hogy az olajjal átkent felület egy idő után kiválóan "rögzíti" a port.

Szóval egy ilyen kezelés után pár nappal sokkal redvásabb lesz az autó kinézete, plusz még lényegesebben nagyobb munka is lesz letakarítani.


Szóval, csak óvatosan a Mama rántotthusijából visszamaradt étolajjal. ;)

2022. aug. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint jobb ha lemosom.. csak az volt a fura, hogy a kereső egyetlen találatot sem dobott ki ilyen étolajas "kezelésre". Nem igaz, hogy rajtam kívül ezt eddig még senki nem próbálta..
2022. aug. 21. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!