Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lámpafólia vagy Uv álló lakk?

Lámpafólia vagy Uv álló lakk?

Figyelt kérdés

Most tervezem felcsiszolni, polírozni a régi fényszóróbúrámat, csak kellene valamilyen védőréteg.


Ti mit választanátok/választottatok? (A fólia olcsóbb azért, ha ezt szempontnak nézzük)



#fólia #fényszóró #lakkozás #polírozás #Fényszóró felújítás
2021. jún. 12. 15:02
A kérdező szavazást indított:
Átlátszó fólia
UV álló lakk
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

A Lakk tartósabb, a fólia könnyebben lejöhet de az sem rossz.


Én régen mindkettőt rátettem a fólia kb fél évig bírta, és már azon voltak apróbb sérülések ami végett mattnak látszódott a fényszóró, de azt leszedtem és a lakk jó darabig még bírta a gyűrődést tehát a fényszórót 1 évi nem kellett újra polírozni sem.

2021. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen! Fóliát akartam, mert olcsóbb, de akkor veszek inkább egy jobb minőségű lakkot.

És ha a végén 2000-sel polírozom (mert mindenhol ezt mondják) akkor azon megmarad a lakkréteg? Igazából csak ettől félek.

2021. jún. 12. 15:15
 3/5 crudy ***** válasza:
Less fel carcolor.hu-ra. ott van egy komplett video, hogy csinald es lehet kapni hozza cucokat.
2021. jún. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lakk mindenképpen kell rá, vagy nem lesz szép a polírozás eredménye.
2021. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Mindenképpen fólia a védőfólia mellett tedd le a voksodat. Évek óta varázsoljuk és élesztjük újjá a bemattult fényszórókat, amelyeket csiszolás után egy speciális 220µ vastagságú, színtelen, rugalmas, öngyógyuló-vízlepergető-szennyeződéstaszító védőfóliával látunk el, amelyekre hogyha mi végezzük a kivitelezést, akkor élettartam garanciát vállalunk.👌


Azt mindenképpen el kell döntened, hogy mit szeretnél: jót vagy olcsót?

Hogyha lakkban gondolkodsz, akkor rövidebb lesz a gondtalan és sérülésmentes időszak, mert a lakk nem nyújt védelmet a felpattanó kavicsok okozta sérülésekkel szemben, így a lakk réteg újra elkezd majd sérülni - leválni, ahol ezáltal meg fog szűnni a plexi UV védelme, így a mattulási folyamat is kezdődik előlről, viszont a fényszóró plexi rétegvastagsága adott és ezért a végtelenségig nem fogod tudni csiszolni, amikor újra leamortizálódik. Egyszerűbb hogyha már most levéded egy minőségi és lehetőleg vastagabb speciális védőfóliával (nem az olcsóbb).


További szép napot kívánok!🌞


Thomy😉

2021. jún. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!