Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A két első ablaktörlő kar és...

A két első ablaktörlő kar és a levélrács közé létezik valamilyen tömítő/vízzáró gumi?

Figyelt kérdés
Konkrét autótípust nem írnék, ha egyáltalán nem is létezik ilyen alkatrész.

2022. aug. 23. 08:06
 1/7 A kérdező kommentje:

Konkrétan a tengely és a levélrács között körbe van egy fél centis kör, amin keresztül folyik befelé a csapadék a mechanikára.


Most vagy én vettem úgy a kocsit, hogy az előző tulaj levette róla, vagy eleve nem is volt rajta?

2022. aug. 23. 08:07
 2/7 anonim ***** válasza:
?????
2022. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jah, így vagyok vele én is. Majd rakok fel róla képet délután, de szerintem ilyen alkatrész a világon nincs.
2022. aug. 24. 10:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Maga az ablaktörlő motor védett helyen van, viszont a kihajtás szinte minden típuson úgy került kialakításra, hogy egész életében esik rá az eső. Ugyanis az ablaktörlő mechanikát általában a szélvédő előtti vízelvezetőben helyezik el

Szóval nincs miről beszélni.

2022. aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4


Igen, a levélrács pont úgy van kialakítva, hogy a motort teljesen lefedi, de a hajtás az abszolút kint van és ahogy írtad is, az esőcsatornában.


Na mindegy, majd pár évente kiszedem és újra zsírozom, de ez egy kicsit olyan puruttyaságnak tűnik, hogy a mérnökök ezt így oldották meg.

2022. aug. 24. 13:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Működik? Igen. Akkor mi a kérdés? A bontók tele vannak olyan 20-30 éves roncsokkal, amiknek ezer bajuk lehetett, amiért leadták a bontóba, de ez az ablaktörlő mechanika működik még ezekben is. Garantálom, hogy egyiket sem szedték ki és zsírozták újra egyszer sem. Jó dolgodban nem tudod milyen álproblémákat találj ki magadnak?


De ha nagyon zavar, add el a kocsidat, és vegyél egy GAZ66-ot. Ott még a motor is a vezetőfülkében van, esővédett helyen...


[link]

2022. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Garantálom, hogy egyiket sem szedték ki és zsírozták újra egyszer sem.?"


Én mindent elhiszek, főleg, ha te mondod. Az enyémben az előző mechanika konkrétan össze volt rohadva, én is úgy voltam vele, hogy "jóvanazúgy", a kocsiba csak tankolni kell. Aztán mégse úgy volt, cserélni kellett.

2022. aug. 24. 17:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!