Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs gond az autóval,...

Ha nincs gond az autóval, szükségszerű "hengerfejezni" , ha már amúgy is szét van szedve?

Figyelt kérdés

Leraktam a kocsit szerelőhöz, mert a gyújtógyertya teteje olajos. Mondtam neki, hogy szelepfedél tömítést kell cserélni. Megnézte, valóban olajos. Most csak ki lett takarítva és ránéz X km múlva, hogy mennyire lesz olajos. (?) Mondtam hogy oké, legyen. A tömítés cseréjéhez meg kell bontani a vezérlést, vezérműtengely ki, stb.. Elmondása szerint ha már szét van szedve ennyire, mert hogy a hengerfej is lekerül róla, akkor már síkoljuk, új tömítés oda is, gyűrűzés...

Robbantott rajzon nekem úgy tűnik, hogy a hengerfejet nem kell levenni.


A kérdés, hogy ha már valóban lekerül a szelepfedél, vezérlés megbontódik, érdemes elvégezni azt a javítást, ha nincs gond az autóval?

Összesen a szelepfedéltömítéssel, hengerfejezéssel együtt 400 ezres ajánlatot kaptam, amiben a gyűrűzés nincs benne még.



#hengerfej #1.4 T-Jet 2008
2022. aug. 25. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Miért kerülne le a szelepfedél tömítéshez a hengerfej is???

Vezérlést sem kell hozzá megbontani... az egész egy 15-20 perces művelet és pár csavar ki és becsavarása.


Szerintem simán le akar húzni mert nem értesz az autókhoz ennyire sem.

2022. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Amikor két "okos" találkozik.


Eleve minek akarsz szelepfedél tömítést cseréltetni, amikor szerinted "olajos" a gyertya?


Sok siker barátom a továbbiakhoz.

2022. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 krwkco ***** válasza:
89%

#2

Az 1.4 T-Jet-nél a gyertyák a szelepfedél közepén vannak. A szelepfedéltömítés választja el őket a szelepfedél alatti olajos tértől.

[link]

2022. aug. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 krwkco ***** válasza:
93%

"400 ezres ajánlatot kaptam"

Egy szerelő nem lehet sem ennyire ostoba, sem ennyire pénzéhes.

Valami egyéb gond is lehet a motorral.

Valamit nem jól mondasz el, amit a szerelő neked elmondott.

2022. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Beviz Elek ***** válasza:
89%

Ahogy krwkco is írja, látszik hogy nem sok fogalmad van róla és én is úgy gondolom hogy a szerelő elmondta amit tudott és neked ennyi maradt meg a történetből.


Ha így átvágná a kuncsaftokat akkor nem sokáig tartana nyitva mert hamar emberére akadna.


Ha valóban csak annyiról van szó hogy a szelepfedél tömítésnél átszivárog egy kis olaj akkor nagyon egyszerű és olcsó a cseréje.


[link]

2022. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Használd tovább így 0 forint ráköltéssel, aztán hamarosan add el megkímélt, nemdohányzó, satöbbiként.

Aztán vegyél helyette egy hasonlóan szervízelt autót.

Üdv a magyar használt autó piacon.

2022. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írják, vagy te nem tudod leírni a pontos problémát, vagy a szerelő akar átvágni
2022. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális kommentet.


A következő pár sor akinek nem inge, nem veszi magára. Feltettem egy kérdést, arra kellett volna válaszolni. Ne nekem akarjátok bemutatni az autómat, meg hogy milyen motor van benne és hogyan zajlik a szelepfedél tömítésének a cseréje. Lejjeb beszúrok majd pár képet, tanulmányozzátok. Hátha sikerül fényt gyújtanom a sötétben és máskor nem ész nélkül írogattok. Remélem nem szerelők vagytok.


#1-es

Van, ahol 20 perces munka. Itt nem.


#2-es

Te vagy a fő okos barátom. Nem szerintem olajos a gyertya teteje, hanem OLAJOS A GYERTYA TETEJE. Értelmezd te is, amit írok. Illetve írom, hogy a szerelő is megnézte és valóban olajos. Igen, gyertyacsere után az új gyertya teteje is olajos lett. (A gyertyacserét más csinálta.)


#3,4-es

Köszönöm. Te legalább tudod miről van szó. Nem, ezt mondta a szerelő fixen. A motorral nincs semmi baj. Tudom, hogy a hengerfejet nem vesszük le a szelepfedél miatt. A kérdésem arra irányult, de pontosítok, hogy ha már meg van bontva a vezérlés és a szelepfedél, akkor megelőzésképp érdemes lenne-e "hengerfejezni" az autót? (Levegyék-e a hengerfejet?)


#5

Amit linkeltél motort sajnos nem egyenlő az 1.4 T-Jet motorral. Amit krwkco linkelt tömítést, az a probléma. Lentebb beteszek pár képet, nézz rá. Teljesen másról van szó. Szerencsére találtam a neten egy teljesen szétszedett motort is. Az egyik robbantott képen a piros nyilas tömítés a baj, a gyertya pedig a piros pöttyel jelölt részen van. A képen látható a tömítés is, a közepén van a 4 kis kör, az tömít a gyertya körül.


#6-os

Barátom, te kiemelkedsz mind közül, olyan "okos" vagy. Ha nem költenék rá, elvittem volna szervízbe szerinted? Rákérdeztem volna egy NEM SZÜKSÉGES javítás elvégzésére megelőzésképp? Remélem csak megjátszod, hogy ilyen nagyonokos vagy.


[link]

[link]

2022. aug. 26. 13:32
 9/13 krwkco ***** válasza:

1. Mikor lenne esedékes a vezérműszíjcsere?

2. Mennyi olajat fogyaszt a motor?

3. Vannak-e hengerfejtömítés hibára utaló nyomok?

2022. aug. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tavaly decemberben lett benne cserélve. Azóta 10 ezret ment az autó.


Olajat két olajcsere közt (10 ezer km) fél litert fogyaszt.


Hengerfejtömítés hibára utaló nyomok nincsenek.

2022. aug. 26. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!