Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megfőzheti valaki az autója...

Megfőzheti valaki az autója motorját, ha huzamosabban, a másik autós seggében haladva próbálja azt "letolni" ?

Figyelt kérdés
Nem hallottam még ilyen esetről, de olyankor elvileg elég sok menetszelet lefog az elöl haladó autó, amit a hűtőventilátor nembiztos, hogy megfelelően tud helyettesíteni nagy tempónál, mikor eleve jobban dolgozik a motor mint egy dugóban araszoláskor. Ha jól tudom vannak versenysportok, F1, Nacar ahol erre különösen figyelni is kell, és nem lehet sokáig szélárnyékban autózni.
2022. aug. 26. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól tudom vannak versenysportok, F1, Nacar ahol erre különösen figyelni is kell, és nem lehet sokáig szélárnyékban autózni"

Ezt jól hallottad. Viszont a versenyautók és az utcai autók között szakadéknyi különbség tátong. Hogy pontosan miben áll a különbség és hogyan befolyásolja a motor hőháztartását ilyen helyzetben, azt nem most fogom kifejteni, de ha érdekel, később megírom. A lényeg: az, hogy az utcai autódban te vagy Menő Jóska, aki a belső sávban öt centis követési távolsággal tolja a másikat az ótóbánon, mer' ő száznyócvannal tolná a passzátnak, nem fog megsülni a motor. Versenykörülmények között ez megtörténne egy idő után, de utcán nem fog, tehát műszaki szempontból nézve nincs gond. Más szempontból nézve viszont nagyon nem okés a dolog.

2022. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Először a megfőzés nem ez.

De Esetleg jobban felmelegszik a motor a menetszél hiánya miatt, de nem megfőzés lesz.

2022. aug. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Köszi a választ! Nem szoktam senkit letolni, ugyanis 47 évesen már benőtt a fejem lágya, és annyire nem sietek sehova. Inkább az én autóm seggébe szoktak belemászni. Azért kérdeztem, hogy ha lenne ilyen veszély, és elterjedne a köztudatban, akkor talán az ilyen letolós emberkék jobban meggondolnák, hogy nem kéne belemászni ember hátsójába.
2022. aug. 26. 20:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Arra ne számolj hogy ha a seggedbe mennek hogy ezzel túlmelegedik a motor.

Azoknál amelyik 200 fölött mennek ott jelent valamit a szélárnyék .

2022. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Nem fog megfőni a motor, és tudod miért? Mert a másik szélárnyékában autózni sokkal kevesebb teljesítmény kell, mert amennyire "leárnyékolja" a hűtőt a menetszéltől, ugyanannyira az autó nagy részét is, és így jóval kisebb légellenállást kell legyőzni.

Autópályán ha nem nyomom neki: 6,5-7 litert eszik. Beállok egy kamion mögé kb. egy autóhossznyira: 4,5 liter. Azaz, a letoló autónak az első kocsi sebességének tartásához jóval kevésbé kell nyomni a gázt.

2022. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kamionok szoktak egymás mögött haladni tartósan, mégsem látsz sorozatosan megfőtt kamionokat. Egyrészt a hűtő jelentősen túl van méretezve, felkészülve az ilyen helyzetekre. Plusz szokott lenni saját hűtőventilátora a hűtőnek, hogy ha nem elegendő a menetszél, akkor ez csináljon plusz légáramlást. Ezért nem fog akkor sem megfőni az autó, ha egy helyben járatod a motort.

A Forma-1 az teljesen más! Ott semmi nincs túlméretezve. Minden "nanométerre" ki van számolva, hiszen minden plusz grammnyi súly, vagy olyan dolog ami nagyobb légellenállást okozna rontaná az aerodinamikát, jelentős hátrányt okozna.

2022. aug. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!