Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miután gumisnál lecserélték...

Miután gumisnál lecserélték az autótok abroncsait, x km elteltével megszoktátok húzni a csavarokat?

Figyelt kérdés

#kerékcsere #csavar #meghúzása
2022. aug. 27. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

Hivatalosan 50km....


Én azért a biztonság kedvéért ránézek hátha valamelyiket elfelejtették rátépni.

Ha itthon cserélem magamnak akkor tudom, hogy nincs gond és nem nézek utána 50km után mert felrakáskor alaposan meghúzom majd még le is ellenőrzöm :D

2022. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem. Nőként ÉN biztosan még kevésbé tudnám meghúzni, mint ők. Amúgy meg olyan helyre járok, akikben megbízom.
2022. aug. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Személyautóknál nem szükséges csak furgonoktól nagyobb jármüveken kell utána húzni a csavarokat kb. 50 km után, igy tudom.

Szintén egy nő. :P

2022. aug. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Mivel olyan gumishoz járok, aki elfogadja, hogy magamnak rakom fel a kereket. Ameddig ő centiroz, addig eltörlöm patika tisztára a felniben a kúpos furatokat, és a csavarok menetét, kúprészét, majd rézpasztával bekenve összerohadás ellen a menetet és a kúpokat, magam húzom meg a csavarokat három lépésben az előírt nyomatékkal.


Sosem lazult még le, viszont amikor le kellett venni, egy kézi keresztkulcscsal simán meg lehetet indítani a csavarokat.

2022. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Magamnak cserélem a kereket, párszor elfelejtettem utánahúzni, de személyautóval sosem volt gond.

Amikor furgonom volt, azon egyszer-kétszer előfordult, hogy kilazult és utána kellett húzni.

2022. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Persze, főleg mikor 10-ből 9 gumis légkulccsal 5 másodpercig vereti a kerékcsavarokat, akkor te mégis mit akarsz utánahúzni kézzel? Emlékszem mikor bent járt nálunk egy csóka, hátsó kerékcsavarokat nem bírta levenni az én légkulcsom. Kérdeztem tőle mikor voltak utoljára levéve a kerekek, mert gondoltam régen és felrohadt. Hogyne... előtte 1 héttel volt gumisnál. Hazudni nem akarok, pontos értéket nyilván nem tudok, de ha azok a csavarok nem voltak 200Nm-rel letépve, akkor semennyivel. Szóval mit akarsz te még pluszba ráhúzni?
2022. aug. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

5: A furgonodon hány km után lazultak meg a csavarok?

Csak tudni szertném, hogy kb. az 50 km határértéket eléri-e.


3-as vagyok. :)

2022. aug. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
nem húztam utána - a gumisok alapból túlhúzzák a csavarokat, általában 140nm-re. Azt már hiába cibálod. Egyébként kilazítani sem tudnád, vagy csak nagyon nehezen.
2022. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7: nem tudom, kb. 1 héten belül ellenőriztem, tehát olyan 100 km lehetett és kb. 2 fordulatot tudtam húzni a csavarokon.
2022. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
Nem.
2022. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!