Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felületi sérülésekre, idegen...

Felületi sérülésekre, idegen anyagok eltávolítására gyógyír?

Figyelt kérdés

1. Motorroról külszíni sérülést (borulásból fakadó festék lekopást-karcosodást) milyen anyaggal tudnám nagyjából eltűntetni, hogy ne legyen szembetűnő, vagy csak kicsit látsszon?


2. Régen lekentem egy pasztával a motort és néhol véletlenül a műanyag felület is kapott egy keveset. Próbáltam leszedni róla mosószerrel, de sajnos nem ment. Most úgy néz ki, hogy ahol a fekete felület lenne, ott kicsit fehéres mázgás vagy mintha krétával összefirkálták volna és nem lehetne leszedni... Mit tudtok ajánlani?


+1: Előfordult már, hogy csomagot is vittem a szatyortartón, netán a lábammal sz*artam össze, de néhol a műanyag felület is lekopott. Azt hittem először, hogy koszos, de hiába mostam, miután megszáradt, ugyanúgy nézett ki. Kb mintha egy műanyag asztalt a kés peremével elkezdenél kapirgálni, lejön a fényezése és hülyén fog ott kinézni - semmilyen fénye nem lesz, kopott lesz az egész.


Ha valaki tud segíteni, kérem írja le! Előre is köszönöm szépen! Amúgy egy Gilera Stalkerem van, ha valakit érdekelne. :)


2010. szept. 24. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Csak úgy lehet eltüntetni ha lefújod színre, de előtte kijavítod a karcokat, horzsolásokat. Ehhez két komponensű body kitt kell.


2. Polírpasztával? azt már sehogy nem szeded le, főleg ha már régen volt ahogy írtad. Gondolom a te motorodnak se teljesen sima mindenhol a műanyag felülete ezért az érdesebb részekből nem lehet kiszedni, vagy csak akkor ha friss és akkor is nehezen. Egyetlen megoldás ha lefested.


+1: Szintén lejavítod body kittel és lefested.

2010. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Megpróbálok kezdeni majd vele valamit.
2010. szept. 26. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!