Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire fontos egy kamionsofő...

Mennyire fontos egy kamionsofőrnek az idegen nyelv?

Figyelt kérdés
Te használod az idegen nyelvet ? Idegen nyelv nélkül megértitek egymást a külföldiekkel? ( ahova viszed az árut )
2011. ápr. 27. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
sokat nem kell tudni ugyanis tudnak Rolla hogy oda viszed az árut megmutatod a papírt és kész max a vámon jó ha gagyogsz pár szót
2011. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elég néhány szót tudni, de az sem kell..

Az egyik kamionsofőr ismerősöm abszolút nem tud néhány szónál többet, mégis megérteti magát: kézzel, lábbal, mutogatással kommunikál :-). A munkához nem követelmény alapfokú nyelvvizsga sem általában.


Véleményem szerint, ha a sofőrök tudnának valamilyen idegen nyelven "folyékonyan" beszélni, akkor tudnának kicsit "beszélgetni" kint, vagy, ha netántán kérdeznének valamit az áruval kapcsolatban külföldön tőlük, akkor meg is válaszolhatnák és ezáltal segítenének nekik és magukon (pl. előbb elindulhatnak vissza, nem kell várni, hogy telefonálgassanak)- de egyébként nem elvárás.


Igaza van az előttem szólónak: az irodisták megbeszélik egymással az áru szállításának idejét is, úgyhogy ha megérkezik a sofőr külföldön a céghez, elvileg már várták és tudtak az érkezéséről...

2011. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Alapfokon tudok angolul.ez jó,mert bárhol megértenek, nem csak Angliában. Ezen kívül még beszélek szlovákul. nem követelmény,de nem árt ha valaki tud és nem is bűn ha már valaki két nyelvet tanul.
2011. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én angol és németet tanulok. Angolból hamarosan meg is lesz az érettségim. középfokú érettségi. Olyan 3-as 4-esre számítok , de én nem érzem , hogy hűűű de sokat tudok angolból , pedig gimnáziumba járok... mutogatásban jó vagyok :)
2011. ápr. 28. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!