Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap, Budapesten egy utca...

Tegnap, Budapesten egy utca elején kinn volt az egyirányú tábla,fölötte egy műanyag táblán egy mindkét irányból behajtani tilos. Kérdésem: Ilyenkor nem kötelesek letakarni az egyirányú utcát jelző táblát?

Figyelt kérdés

#Közúti táblák #KRESZ táblák letakarása #Ellentétes táblák
2022. aug. 28. 07:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Parkoltak az utcában,mire visszajöttem büntetés és az utca bejárata rendőrségi szalaggal volt lezárva.

20 autó parkolt úgy mint én,10 kapott büntetést.

2022. aug. 28. 07:26
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. aug. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Az utca lehet egyirányú attól, hogy te nem hajthatsz be.
2022. aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3. A két tábla között ellentmondás van, hacsak nincs kiegészítő tábla.

A mindkét irányból behajtani tilos állapot nem lehet sem egyirányú, sem két irányú, sem 147 irányú. A táblákat felülről lefelé olvassuk. Így az ellentmondás ellenére a megoldás az, hogy nem lehet oda behajtani sem innen, sem onnan.

A történetből valami egyértelműen hiányzik, mert sem a rendőrség, sem más szerv nem tehet olyant, hogy azért bírságol, mert valaki megszegte azt a szabályt, amelyről nem lehetett tudomása.

Olyant szoktak csinálni, hogy kitesznek egy behajtani tilos táblát, megállni tilos táblát stb., és alá teszik, hogy mondjuk augusztus 28. 8:00-tól aug 29-tól 13:60-ig.

De ezt napokkal korábban ki kell tenni. Mennyivel előbb, azt bevallom nem tudom.

Ha zárni rendkívüli esemény miatt történik (pl. baleset miatti teljes zárás, gyilkosság stb.), akkor két eset lehetséges:

A már ott lévő járművek nem akadályozzák a munkát, és békén hagyják.

Elszállítják őket, de állami költségen. Ez lehet szomszédos utca is, vagy telep.

2022. aug. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondolom a tüzijáték miatt volt lezárva az utca, bizonyára ki volt táblázva napokkal előtte, csak figyelmen kívül hagytad.
2022. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

de, le kellett volna takarniuk, mert nem egyértelmű forgalmi helyzetet okoztak vele

a büntetést valószínűleg ettől még ki kell fizessed

2022. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 krwkco ***** válasza:

A mindkét irányú behajtani tilos táblával jelzett útra pl. a mentő bemehet. De az egyirányúba csak a jelzett irányból. (Nem néztem meg a KRESZ törvényben, de így emlékszem.)

Szóval van értelme a két táblának együtt.

2022. aug. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyirányúba is bemehet fordítva, ha az MKJ megy. És ehhez elég a rendelet, nem kell táblázni.
2022. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igazából a mindkét irányból behajtani tilos egy "erősebb" tiltás, amit az egyirányú utca nem ír felül, nincs itt semmilyen ellentmondás.


Ha ott lett volna alatta, hogy kivéve engedéllyel, akkor nem mehetnél be a helyes irányban sem engedély nélkül...

2022. aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 krwkco ***** válasza:

#8

Igaz. Megnéztem.

Egy dolgot találtam, ami mégiscsak értelmet ad a kettős táblának:

"Figyelmeztető jelzést használó járművek

b) 22 és 6 óra között - a megfelelő biztonsági intézkedések (pl. jelzőőr állítása) megtétele mellett és legfeljebb 10 km/óra sebességgel - egyirányú forgalmú úton és osztottpályás út bal oldali úttestjén a menetiránnyal szemben is közlekedhet;

e) behajthat olyan útra, vagy övezetbe ahová egyébként behajtania tilos."

2022. aug. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!