Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan irassak át automata...

Hogyan irassak át automata autót manuálisra?

Figyelt kérdés
Lenne egy 32 éves autóm amibe egy későbbi típus automata váltóját szerelték bele. Forgalmiban is benne van ahogy kell. A probléma, hogy OT-ztatnám és azzal nem menne át. A kérdésem az lenne, hogy egy alvázszám szerinti váltót szeretnék beleépíteni. Milyen vonzata van egy ilyen műveletnek?

2022. aug. 29. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem teljesen világos, hogy pontosan mit is szeretnél, de Magyarországon OT-s rendszámhoz kevés az, hogy szépen néz ki az autó, annak apró részleteiben is eredetinek kell tűnni, nem hiányozhat róla díszléc, nem lehet az eredetitől elütő alkatrész stb.

A kérdésedre pontos választ nem itt keresnék a helyedben, mert a válaszoló lehet a legjobb szándékkal sem tudja hogy is működik pontosan.

Van Oldtimer klub, vagy facebookon oldtimer csoport, esetleg ismert veteránozó személyt megkeresni emailben. (Pl Seedzone, Csikós Zsolt)

[link]

2022. aug. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

egy biztos, OT-hez visszaalakítani, hogy az utolsó gyári csavarig azonos legyen az eredetivel, nagy

kihívás.

Először is engedély kell hozzá, ezt a közlekedésfelügyeletnél kérd.

2022. aug. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen takolmanyok sosem fognak atmenni az ot vizsgán. Kár erőlködni vele, amiben váltót cseréltek ott az alkatrészek fele sem lesz eredeti és lesz más átalakítás is, sosem alakitod vissza gyarira...
2022. aug. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bohóckodás.
2022. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha sima műszakiról van szó akkor nem lenne nagy cucc, én is megoldottam. A kiszemelt autómat anno nem találtam sehol automatával, így vettem egy kézit, majd később mikor találtam hozzávaló automata váltót beszereltük. A következő műszakin mikor kérdezték mondtam, hogy ez mindig is automata volt, a Manci néni nyomkodta félre biztos a gépen a forgalmit, mit értenek azok az autókhoz ott az irodában. Nézegették aztán adtak egy papírt, az ormányablakban meg kaptam az új forgalmit automatára átírva. :D

Egy OT vizsga ennél ezerszer szigorúbb, erre a módszerre esély sincs.

2022. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!