Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 2 mik a legdrágább...

Mazda 2 mik a legdrágább szerelni való tételek pl motorcsere? Kb 2008es évjárat 1.4 75 lóerő, mennyire szamitsak?

Figyelt kérdés

Gondolkozok veszek egy ilyen autót, de elég nagy a szórás az árban. Gondolkozom melyikkel jarnek jobban, ha veszek egyet kb 3500-4000 euróért vagy egyet 5 ezerért? Csak mert 1000-1500 euró az 400-600 ezer forint...tudom mázli a használtautó vásárlás de most egy ilyen benzines kisautonal mik lehetnek a legdrágább tételek ha tegyük fel belenyulok egy rossz vételbe? Motorcsere? Váltó? Kuplung? Ezek szoktak drágák lenni?

Első autóm lenne, de nem tudom eldönteni egy 5000 ezer eurós jobban megéri mint egy olcsóbb amiben pár dolgot kicserel az ember, ha rá is költöm a különbözet felét vagy egészét akkor nagy meglepetés már csak nem ér...

Tanácsok tapasztaltabb társaim? Ki mit gondol, minden meglatast szívesen veszek :)



2022. aug. 31. 06:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ha csak a rozsda a legkritikusabb rész, akkor úgyis elvinnem szervizbe alá is nézni mielőtt megveszem
2022. aug. 31. 21:05
 12/18 A kérdező kommentje:

Az a gond hónapok óta nezelodok, szerintem ilyen elvből minden 14 éves autónál lehet rozsda , nem? :D

Úgy olvastam inkább ezek a 2es mazdak már pont nem az előzőek hírét viszi és már nem rozsda szökevények. Linkelek egyet, ezt néztem ki:

2022. aug. 31. 21:06
 13/18 A kérdező kommentje:

Will teilen:


[link]

2022. aug. 31. 21:08
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Hello ajánlanak egy szerintem kiváló alternatívát! Újabb típusú Ford Fiesta! Ez ráadásul műszaki ikertestvére a Mazda 2-nek, nagyon megbízható ez is. Ilyenem van, ráadásul ez is kapható kissé világosabb, de neon zöld metál színben. 1.25 82 lóerő, jól viszi ezt a kis kasztnit! Másfél év alatt eddig csak tankolni kellett bele, eddigi legjobb autóm. Ez az újabb generációs Fiesta ráadásul még jól is néz ki, akárcsak testvér modellje, a Mazda 2 is!
2022. aug. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
UI S a Fiesta kevésbé hajlamos a rozsdásodasra, ez is fontos tényező lehet az idő múlásával.
2022. aug. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%

A "lehet rozsda" és az "átlépsz a küszöbön" között elég nagy a különbség. Egy átlagos 15 éves autónál még csak felületi pirosodásokat fogsz találni, anyaghiányt, lyukakat nem (ahol igen, az valamilyen sérülésből ered: fennakadás, padkának csapott ajtó, stb). Ellenben az ebből az időből származó Mazdáknál nagyon gyakran már vagy a 2-évenkénti hegesztgetés, vagy glett és purhab tartja össze a küszöböket. Ha meg egy lengőkar szakad ki, akkor mész az árokba a szüleiddel, pároddal, kutyáddal, akárkiddel együtt!

Vegyél normális autót, ezeknél gyártási hiba miatt jött elő a korrózió.

Olyan vagy, mintha beleszerelmesednél a suli előtt elsétáló csövesbe, mert szépen énekel. Szerelmesedj bele egy rendes autóba. Ajánlottak neked olyat is.

2022. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 NTBS ***** válasza:
Inkább mást vegyél.
2022. szept. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Motornak semmi baja, minden más amit karosszériának hívnak az 10 éves korára porrá rohad, kisujjal el lehet bontani a mazdákat.
2022. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!