Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókozmetikában hogyan...

Autókozmetikában hogyan tudják alaposan kiporszívózni az autót?

Figyelt kérdés

Az első ülések és a kardántengely/könyöklő közé nem fér be sem az otthoni laposfejű sem az autómosóban levő porszívó csöve így az ülés sine melletti részt nem tudom kiporszívózni.

Autókozmetikában ezt hogyan tudják mégis megtenni? Van valami extra lapos porszívócsövük?



2022. szept. 2. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Az autókozmetikában - mivel megvan a megfelelő gyakorlatuk és a kedves megrendelő kifizeti - veszik a fáradságot, hogy kiszereljék az üléseket a belső takarításhoz. A jobb helyeken mindezt úgy teszik meg, hogy visszaszerelés után sem az oldallégzsákok, sem az ülésfoglaltság-érzékelők áramkörei nem fossák tele hibaüzenettel a hibatárolót.

Ezen kívül nagy segítség a jó minőségű porszívó. A lakossági és ipari felhasználásra szánt darabok között nem csak az ár képez különbséget, a szívóerőben, a fejek kialakításában (a végső keresztmetszet nem minden, az sem mindegy, hogyan szűkül a fej, mert van olyan kárpittisztító fej, amely keresztmetszetének jó, ha 30%-ában van értelmes szívóerő, a többi viszont rendesen útban van) és az élettartamban is van eltérés. A profi műhelyekben megfelelő minőségű cucc van, amivel meg lehet oldani a felmerülő feladatokat.

2022. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
92%

"Az első ülések és a kardántengely/könyöklő közé nem fér be sem az otthoni laposfejű sem az autómosóban levő porszívó csöve így az ülés sine melletti részt nem tudom kiporszívózni."

Ha konkrétan ez a gondod, akkor valami keskeny kefével, pl. egy régimodi üvegmosóval nyúlj be. A felkavart port már kirántja a porszívó.

Ugyanez a helyzet a keskeny réseknél és rácsoknál. Ecset és közben szívás.

2022. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Tanulni kell a kamionosoktól.

Sűrített levegővel fujják ki és ez minden résből és hézagból kitudja fújni akármilyen por vagy szemét van.

Én már régóta ezzel a módszerrel takarítok az autómat és tökéletesen működik.

2022. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívószállal
2022. szept. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni flexibilis fejet a porszívóra.

[link]


Én azzal szoktam.

Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy egy kozmetikában elkérnek 30-40 ezret. Annyiért már te is tudsz venni nem ipari de egy normálisabb porszívót és kefével szépen meg lehet takarítani a szőnyeget.

Ha extrém mód szutykos és van időd és kedved akkor üléseket ki lehet szerelni és vizes kárpittisztítót is lehet bérelni.

Haver úgy szokta, hogy 2 havonta kibérli és 3-4 autót kitakarít vele.

2022. szept. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!