Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magánszemélyként ilyenkor...

Magánszemélyként ilyenkor kell vállalnom garanciát?

Figyelt kérdés
Röviden annyi, hogy pár napja eladtam 100 ezerért a régi szaladgálós kocsimat, már eléggé szét volt rohadva, és elég régi is volt. Mielőtt megvettek elmondtam, hogy mostanában első hideg inditasnal ha nem jaratom pár percig a motort akkor leáll. Mondtam is, hogy szerintem üzemanyag szűrő vagy gyertya, de nem tudom pontosan nem vagyok autószerelő. Az adásvételibe bele írtuk, hogy a vevő az autót megnézte és kipróbálta, a hibáit tudomásul vette. Majd ma felhívott, hogy ő leállt vele az autópályán és vegyem vissza tőle mert erről nem volt szó. Mondtam neki, hogy 100 ezerért biciklit sem kap, és mondtam neki az autó problémáját mégis megvette. Lehet ebből később bajom vagy le vagyok védve az adasvetelivel? Nyilván ha 2 milliós autót adok így el és 3 nap múlva leáll, azért vállalok felelősséget, de szerintem ha valaki 100 ezerért vesz egy majd 30 éves autót attól ne várjon csodát bármikor elő jöhet rajta akármi szerintem

2022. szept. 5. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem üzletelünk azzal a bizonyos népcsoporttal.
2022. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem egy nem idén barnult egyénnek adtad el? Azoknál ez bevett trükk. Ha valamit akar pereljen mondd neko, úgysem fog mert többe kerülne mint maga a kocsi.
2022. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

jaj neeee...nincs semmilyen garrancia, szavatosság...

Át lett íratva, illetve te bejelentetted az eladást a kormányablakban? Mert ha igen, akkor se, de ha nem, akkor sem követelhet vissza semmit. Ez régi trükk.

Eladtad, kifizette, oszt jónapot.


Ne törődj vele, hívd a zsarukat, ha zaklat.


A papírok szabályosak?

2022. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja vedd vissza, de közben meg majd 1-2 dolog eltűnik belőle. Járt így egy kérdező nemrég. Te elmondtad neki a hibáit, és tudomásul vette, hogy vannak gondok, az autó javításra szorul, ezekután hiába gondolta meg magát. Pereljen be,de gondolom arra már nem lesz pénze. Tipikusan csodát várt ennyi pénzért :)
2022. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kétmilliós autó három nap múlva leáll, azért sem kell vállalni semmit.


A használt autó vásárlás ilyen sport.

2022. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

CCC? Marmint a vevő?

Rájuk jellemző ez a módszer.... meg ki is szerelnek pár alkatreszt mielőtt visszaviszik.

2022. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat akkor megnyugodtam. Igen a papírokkal minden rendben van, pont ma adtam le az adasvetelit az okmányirodában elfogadtak mindent gond nélkül
2022. szept. 5. 14:34
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi tennivalód nincsen, max rendőrt hívni, ha zaklat. Jobb ha a telefonszámát tiltod is.
2022. szept. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 veterán vas ***** válasza:
100%

Variációk:

1. aggyad má vissza a lóvét tesókám mer' a verda nem fain.

2. megyek feljelentelek, oszt olyan pesti ügyvédem van hogy mingyá lecsuknak

3. hogy a rák egye a mejjedet, hát a gyerekedet szétvágom!


Ne alkudj, ne tárgyalj, hívd a rendőrséget!

2022. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ha az adásvételt elfogadta a kormányhivatal, akkor nemsokára mehet a vevő befizetni a tulajdonjogát..
2022. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!