Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Kategóriás nagy motor...

Thres kérdése:

A Kategóriás nagy motor jogosítvány. 168cm-el nem engednek csak A2-es motoros jogsira. Van ilyen magasság korlátozás?

Figyelt kérdés
Nagy motorra szeretnék jogosítványt szerezni. A veszprémi Vami-nál azt a tájékoztatást kaptam hogy a 168cm-es magasságommal nem tudnak csak max A2-be besorolni, mert nem érne le a lábam. Van ilyen magasság korlátozás? Nem találtam semmi ilyen infót a neten. Gondolom ha egy 1200ccm-es chopperem lenne a maga 50 centis ülés magasságával még a tököm is leérne az aszfaltra. Tudtok ajánlani Veszprém megyében egy olyan iskolát akiknél van nekem való motor?

2022. szept. 8. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A kategóriának nincsen, de ha az ő tanulómotorjaik magasak neked, mivel nem chopperrel tanítanak, akkor nincs mit tenni. Keress másik iskolát, ahol esetleg alacsonyabb motorok vannak.
2022. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nincs magasság korlátozás, egyszerűen csak ami motor nekik van arról nem érne le a lábad
2022. szept. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen korlátozást, láttam én már 160 centis nőt is olyan motoron ami A kategóriát igényel.
2022. szept. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vagy másik iskola, ahol van számodra is megfelelő méretű motor, vagy saját motoron tanulsz, amiről leér a lábad.

Az egyértelmű, hogy miért nem vállalják az oktatás olyan motorral, amiről a tanuló nem tudja biztonságosan letenni a lábát.

2022. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4. Lehetséges saját motoron tanulni?
2022. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Sok helyen igen, csak ugye nincs rá jogsid, vagy haverod elvisz rajta, megvár, vagy trélerezed... Meg azért sem érdemes, mert még a nagy A-s motorokat is fojtják kb. A2 teljesítményre, mivel a vizsgához csak az 595ccm van előírva a vizsgamotoron. Én pl. 105 lóerős 48 lóerőre fojtott motorral vizsgáztam, ugyanannak a régebbi, 95 lóerős változatát vettem meg, és mit ne mondjak, nem bánom, hogy jogsit nem ezzel a vadállattal kellett szereznem.


Amúgy ez a lábleérés is humbug. 1. Az ülések leültethetőek. 2. Csak forgalmi vizsgán kérik egyszer, hogy állj meg, és akkor tekintik befejezettnek a manővert, amikor mindkét talpad a földön. Én még életemben nem tettem le mindkét lábam a földre, jobb láb a hátsó fékkel megfogja, bal lába a földön, ehhez meg nem kell függőlegesnek lennie a motornak, és még stabilabb pozíció is, mintha mindkét lábam a földön lenne, így nehezebb álló helyzetben felborulni.

2022. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Motorokra nem kell az oktatóautókon előírtakhoz hasonló átalakítás, a motoros tanulókon a T betű is egy láthatósági mellényen van.

Még saját autóval is lehet vezetést tanulni, csak az előirásoknak megfelelően át kell alakítani azt, levizsgáztatni.

Ez igen költséges, de régebben voltak rá példák, amikor még az autós iskoláknál nem voltak mozgáskorlátozottak oktatására alkalmas, átalakított autók, a mozgáskorlátozott úgy tudott csak jogosítványt szerezni, hogy a jogosítvány megszerzése előtt vásárolt autót és azon az oktatónak előírt átalakításokat is elvégeztette.

Nincsen tiltva a saját jármű használata, ha az megfelel az előírásoknak.

Motoroknál a kategóriába illőnek kell lenni, korlátlan A-ra nem megfelelő egy alacsonyabb kategóriában is használható gép.

2022. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Fehérváron csinálom a korlátlan A-t, ott talán ha 2-en csinálják a gyakorlati oktatást, és az autósiskolát hozzájuk küldenek minden tanulót. Kawasaki ER6-ossal megy az A2 és a korlátlan is, persze az előbbi le van folytva, de én a 171 centimmel lazán le tudom tenni a lábam, illetve van még nekik egy régebbi 400-as Suzuki, arról is. Kolégával együtt járunk vezetni, és ő alacsonyabb, de neki sincs ilyen gondja. Nem vagyok egy nagy motorszakértő, de egy autósiskolában gondolom nem túraendurókkal megy az oktatás, vagy ez csak valami kamu duma volt a részükről. Érdemes volna megtudni, hogy hol van a motoros oktatás, és felülni az oktatómotorjukra.
2022. szept. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy van bármilyen magassági korlátozás, ismerek egy csajt, aki max 155 cm és neki is van A korlátlan kategóriája. Igaz, ő saját motoron tanult (hogy milyenen, azt nem tudom, mondta, hogy azért nem volt egyszerű megfelelőt találni - de ha neki sikerült, neked sem lehet megoldhatatlan). A helyedben keresnék másik iskolát.
2022. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!