Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sebesség váltó nem ugrik...

A sebesség váltó nem ugrik vissza középre Ford focus mk1. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Friss jogsis vagyok, vettem egy Ford focus mk1-et első autónak. Kettesből hármasba rakni kicsit nehézkes az autót, mert nem megy vissza középre és úgy kell nekem vissza tolni középre, majd be hármasba. Néha bénázok vele és kicsit zavaró.

Szerintetek mi lehet a baj, illetve mennyibe kerülhet a javittatása?

A válaszokat előre is köszönöm!


2022. szept. 9. 02:22
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Életemben nem láttam még olyan autót, amiben a váltó visszaugrik középre. És milyen értelemben nehéz hármasba rakni?
2022. szept. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
#1: Az csak azért érdekes, mert mindegyiknél visszaugrik.
2022. szept. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Beviz Elek ***** válasza:
81%
Az mk1 Focust nem ismerem ennyire, de ebben a korosztályban úgy szokták megoldani hogy a váltókar aljánál (a kocsi alatt) van 2 rugó ami visszahúzza a kart közepre. Az egyik rugó el van törve, azt kell kicserélni/kicsit megnyújtani és visszaakasztani. A javítás nem kellene drága legyen ha semmi komplikáció nem jön közbe. Kipufogót kell szétszedni és a hővédő lemezt.
2022. szept. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Fordom van,és soha nem raktam üresbe 2-ből 3-ba váltásnál.Nem is kell
2022. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:
42%

#4

Neked a sebességi fokozatok hol vannak? A padláson hagytad?

2022. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
#2 Üresben igen, de a sebességből neked kell kivenned. Olyan, hogy sebességből kiugrik középre nincs. A kérdező félreérthetően fogalmazott.
2022. szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Meg egyébként nem is értem, hogy váltás közben miért kéne visszaugrani középre. Ki tanította úgy, hogy elengedjük a váltót középen, hogy visszaugorjon alaphelyzetbe, majd onnan váltunk tovább?
2022. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


erről letört a kis pöcök ezért elfordul a visszaállító rugó.Nem nagy kaland.

2022. dec. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krwkco ***** válasza:
Ahogy a 3-as és 8-as írta általában a rugóval van a baj. Rémlik, hogy azt olvastam, hogy a Fordnál felülről, a váltószoknya levételével lehet hozzáférni. De előfordulhat, hogy rosszul emlékszem.
2022. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!