Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hőmérsékletnél meleg a...

Milyen hőmérsékletnél meleg a motor?

Figyelt kérdés
Amikor már lehet használni rendesen,és nem káros neki,hogy hidegen van használva.Jó lenne ha a hűtővíz hőfokát tudnátok mondani,mivel a motor hőmérsékletét nem igazán tudom mérni.
2010. szept. 25. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
igazából akkor ha a vízhőfok mérő középre mutat, azaz 90 fok
2010. szept. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A régebbi autómnál - úgy emlékszem - 85 foknál nyitott ki a termosztát.
2010. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ott van a műszer a műszerfalon...
2010. szept. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

A motor bemelegítése több lépcsőfokos igazából.

Elindulni akkor szabad, ha minden túráztatás nélkül a hűtővíz kijelző magától megmozdult felfelé.

Azzal már kényelmes tempóban haladhatsz. Viszont komolyabb száguldozásba, előzgetésbe ienkor még nemszabad belevágni. Körülbelül 4-5 kilómétert mondanék amiután már adhatod neki keményebben. Az, hogy a hőmérő már középen van, magában még nemjelenti azt, hogy a motor optimálisan bemelegedett volna.

2010. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát, ja részben igazad van, de a 4-5 km az kicsit túl sok szerintem, a váltó olaj is jóval hamarabb bemelegszik, folyékonyabbá válik, és igaza van az előttem lévőnek aki 90 fokot, mondott, mert én is úgy tudom, hogy annyi az optimális
2010. okt. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

A mai hőmérőkre tudod azértnemlehet adni, mert valójában a hűtővíz hőmérséklete közel nem olyan szép stabil mint amit te ott látsz, csak egyszerűen hülyékre tervezik a kocsikat, mert a világ tele van hülyékkel, és ezért nemcél, hogy információ értéke legyen a kijelzőnek.

Gyakorlatilag úgy van belőve, hogy csak vészhelyzet esetén mozduljon ki, ha már nagyon nagyon meleg a helyzet.

A 4-5 kilóméter pedig nem olyan hatalmas túlzás a kocsim kézikönyvéből kiindulva: aholis néhány kilómért írtak ebben a témában.

végeredményben egyszerű a helyzet, álló helyzetben melegítsd, amíg a mutato magától megnem mozdul, aztán haladj vele lassan, és néhány, vagy 4-5 kilóméter után add neki keményebben ha szükség van rá.

Aztán ha tényleg vigyázni akarsz rá akkor mielött leállítod járasd még 1, maximum 2 percig.

Főleg, ha rohadt lassan, vagy rohadt gyorsan mentél vele elötte.

(Dugó vagy Autobahn 180 al, aztán satu a kutnál mert hugyálnod kell) na itt még adj neki 2 percet, és tovább lessz jó a kocsid mint gondolnád :D

Ha láttad a Szállító című filmtrilógiát, akkor ott elhangzik pár értelmes alaptgondolat a témában.

Nah nem rizsázok tovább.

gl

2010. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!