Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor beindítunk egy nemautom...

Far severö sapirico kérdése:

Amikor beindítunk egy nemautomata sebváltójú kocsit , kell-e a kuplungot benyomni , ajánlott-e , tilos-e ?

Figyelt kérdés

#kuplung #autó első elindítása #kuplungos indítás
2022. szept. 10. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Mindenképp, sosem lehet 100%-ban biztos a sofőr, hogy üresben van-e a váltó.

Illetve a megdermedt váltóolaj meg is mozdítja az autót kuplung nélkül még üresben is.

2022. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlott, sőt sok újabb típust be sem tudsz indítani enélkül.
2022. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Én mindig kinyomott kuplunggal indítom.Nem kell a nyeles tengelyt és az olajat forgatnia az akkumulátornak.
2022. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Ajánlott, leallitaskor is.
2022. szept. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Úgy indulsz. Automatánál a féket nyomod, váltósnál a kuplungot, egyes, felenged, közben gáz.
2022. szept. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Igen, ajánlott!
2022. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

...és sajnos ma már nem tanítják. Ismerős fiát láttam minap egy dízel kisbuszt indítani hidegen: váltót ellenőrzi, hogy üresben van-e, majd indít, aztán kinyomja a kuplungot, egyes. Kérdeztem hogy az oktató nem tanította, hogy mindig kinyomott kuplunggal kell indítani? Nem.

Amikor elmondtam miért, megköszönte.

2022. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Már csak azért érdemes mert ha pl más használta az autót és egyesben van nem fullasztod le.

Én egyszer megszívtam így,mindig ki szoktam nyomni a kuplungot de egyszer úgy voltam vele hogy nem érdekel,persze pont akkor hagyta anyum 1-esben.Ha egy kicsit közelebb van a fa a parkoló előtt neki is mentem volna :D

2022. szept. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Valóban ki kell nyomni. Hogy bolondbiztos legyen a rendszer egyes kocsiknál már a kuplungpedálhoz is be van kötve egy kapcsoló, ha nem nyomod be, nem kap áramot az indítómotor, hiába is fordítod a kulcsot. Persze ennek is lehet hátránya, pl. még az én időmben azt is tanították, ha valami miatt bent rekednénk a vasúti átjáróban, akkor a váltót 2-be rakva, felengedett kuplungpedál mellett indítózással ki lehet menteni a kocsit.

Ez a lehetőség a plusz kapcsolóval elvész, bizonyára úgy vélték ez kisebb kockázatot hordoz, mint az hogy induláskor emiatt elüss valakit vagy nekimenj valaminek.

2022. szept. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%
Igen. És érdemes sebességben hagyva leparkolni. Főleg télen tilos a kézifék. Nagyon szopás mikor beragad...
2022. szept. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!