Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azoknál az autóknál, amikhez...

Azoknál az autóknál, amikhez 98-as benzin az ajánlott, de elmennek 95-össel is, hány % kb. a teljesítményvesztés az olcsóbb benzinnel?

Figyelt kérdés
Csak minimális, vagy ténylegesen érezhető a különbség?

2022. aug. 3. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt régebben egy BMW E36 328i-m, aminél ugyan a gyári kézikönyv szerint - mivel van benne kopogásérzékelő - "95-ös prémium ólommentes" üzemanyaggal hozza a gyári adatokat, benne van az is, hogy magasabb oktánszámú benzin használható alacsonyabb fogyasztás és/vagy magasabb teljesítmény eléréséhez (vagy valami ilyesmi - németül olvastam és elég régen).


Jó állapotú autó volt, még 200 ezret sem futott amikor nálam volt, én prémium 98 vagy 100-as benzinnel tankoltam mindig.

Aztán egyszer nyaraltunk vele valahol vidéken, kifogyott a benzin, és csak egy kicsi kút (talán MOL) volt a környéken ahova elértünk, ahol viszont csak 95-ös benzin volt tankolható. Úgyhogy raktam bele azt.


Mai napig emlékszem, hogy egész úton hazafelé fura érzésem volt, mintha valahogy nem járna olyan simán az autó, és bizony kb 0,5l/100km-rel magasabb volt a fogyasztás is mint szokott lenni. Gondoltam ez csak placebo, biztos csak a fejemben van a baj, aztán másnap mentem be dolgozni vele, mélygarázsban parkoltam mindig ahol hallom a motor hangját rendesen hiszen visszhangzik, és egyértelműen hallottam hogy más lett a hangja, nem mondanám hogy kopogott - nem is lenne neki szabad -, de volt egy változás. Aztán amikor megint megraktam 100-as benzinnel ahogy szoktam, olyan volt mint régen.


Pár héttel később amikor kifogyott a 100-as, csak kiváncsiságból raktam bele megint egy OMV-nél alap 95-ös benzinből pár litert, hogy megint tapasztalom-e amit előzőleg, és igen, akkor is észrevettem a különbséget.


Hogy volt-e valós teljesítménynövekedés? Nem tudom, azt egyáltalán nem vettem észre. Hogy a fél literes fogyasztásnövekedés a több száz km-es hazaút alatt emiatt volt-e - szerintem igen, de ebben sem vagyok biztos, lehet hogy csak pont úgy adták ki a forgalmi viszonyok, vagy kicsit nehezebb volt a jobb lábam mint szokott lenni. De abban 100%-ig biztos vagyok hogy a különbség ott volt, úgyhogy soha többet nem raktam 95-öst abba az autóba.


Viszont ahány autóm volt azóta - volt pár ennél erősebb is -, azoknál nem vettem észre semmilyen különbséget.

2022. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem fogod érezni a különbséget, ez 100%.

Nekem E46 325i-m van, használom néha 95-össel, néha 100-assal. Semmit különbséget nem veszek észre sem teljesítményben, sem fogyasztásban, sem a motor járásában.

2022. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
@2, az már M54-es. Nem ugyanarról a motorról beszélünk, de igen, simán benne van hogy az autómmal volt valami gond ami miatt különbség volt a kettő között, ennek ellenére a különbség ott volt.
2022. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, simán lehet hogy az M54 már kevésbé érzékenyebb rá. De kitudja.
2022. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 95-öt ír a gépkönyv, de 95-el hajlamos becsörögni a motor, parkolóházban hallom ahogy 1-ben megyek fel a rámpán, es visszaverődik a falrol a hang.

100-as benzinnel sosem hallottam még.

Valamint nagy fordulaton is "kelletlenebb" a kocsi hangja 95-össel.

Közvetlen befecskendezéses szívómotor.

Előtte egy öreg "hagyományos" injektorosom volt, azzal is ezt tapasztaltam.

Fogyasztásban minimális a különbség, már egy 10km/h szembeszél is többet számít, hőmerséklet, forgalom, minden.... max mérőpadon lehetne kimérni.

2022. aug. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!