Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ponyvagarázs vagy kocsibeálló?

Ponyvagarázs vagy kocsibeálló?

Figyelt kérdés

Néhány érv-ellenérv első körben:

A ponyvagarázs könnyen felállítható, mobilis, viszont zártabb, így a rozsdásodás szempontjából káros pára sem tud kiszellőzni, és a ponyva élettartama is kérdéses. A fa vagy fém szerkezetű nyitott kocsibeálló könnyen átszellőzik, a tetőfedő anyag élettartama hosszú, viszont drágább, nem mobilis, és az építése nehezebb.

Ti melyiket választanátok és miért?


2022. szept. 12. 07:50
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Van egy saját udvarod kizárólagos használattal, gondolom, mindig ugyanoda állsz az autóval, akkor miért szempont, hogy mobilis legyen? A ponyvát rárakod kétszer, harmadszorra már csak legyintesz, hogy nem éri meg a fáradtságot. Ponyvát akkor használnak, ha hosszabb ideig leállítják az autót és nem kell hozzányúlni. Ha állandóan ponyvázol, húzogatod a fényezésen a nehéz, durva anyagú, koszos, poros anyagot, az hamar megsérti a fényezést.
2022. szept. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem ponyváról, hanem ponyvagarázsról van szó. :) Annak van vázszerkezete, tehát nem kell húzogatni az autón, hanem be lehet állni alá. A mobilitással kapcsolatban részben igazad van, de sohasem tudhatjuk, mit hoz a jövő. :)
2022. szept. 12. 08:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Én beállót csináltam jó 7-8 éve. Magamnak csináltam, teljesen jó lett, pedig nincs semmilyen építőipari végzettségem. Így csak az anyagot kellett megvenni. Kb annyiból kijött betonalappal, térkövezéssel, mint ami rozoga tákolmányokat ki szoktak állítani barkácsáruházak parkolójában autóbeálló néven. De annál sokkal masszívabb lett. A helyi adottságok is jók voltak: van a házfal mellett egy L-alakú szeglet. Annak a belső felére csináltam, így két oldalról is téglafal védi.
2022. szept. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!