Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki segítsen nekem,mitől...

Valaki segítsen nekem,mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan hibajelenséggel állok szemben hogy az autómat most hoztam el a szerelőtől ami a következő tünettel került hozzá:Gondoltam hogy rossz a termosztátom mivel az autó alig vagy nagyon nehezen melegedett be,többnyire csak városi araszolgatásnál érte el a mutató a középállást! Gyorsabb városi haladásnál vagy országúton épphogy a 80-82fok felé ment csak a mutatóm és tartósan így is maradt! Kb. 15km kellett mire fentebb ment 85fok körülre! Nos most a szerelő hívott ma hogy már többféle márkájút is kipróbált benne de egyikkel sem jutott sokkal jobb eredményre. Felsorolta milyen márkákat próbált ki: Magneti Marelli,Gates,Febi,Vernet

És eddig legjobb a Febi márkájúval volt azt hagyta most benne nekem és visszaadta az autót hogy használjam,de én még mindig nem vagyok elégedett vele! A nyitási hőfoka ezeknek a szerelőm szerint és az én utánajárásom szerint is 89fok!

Szerintetek mi okozhat még ilyen problémát a termosztáton kívül ha nem az a hunyó hogy nem melegszik a hűtővíz normálisan?

Pedig még nincs is az a nagy hideg. Mi lesz itt télen? XD

Tavaly nem volt ilyen problémám,de még a hideg beállta előtt szeretném én ezt megcsinálni/megcsináltatni!

Ui: Egyébként a fűtésem meg tökéletes! Ebben az időben kb. 2Km megtétele után a digitklíma vezérlőt 23-24 fokra állítva kellemes meleg levegőt tol viszont ha fentebb veszem 27-28fokra akkor már tűzforró 2km megtétele után is,kb annyira hogy nemsokáig bírom a szellőzők előtt hagyni a kezemet mert süt! Én ezért is gondoltam arra hogy ez már nem valószínű hogy termosztát hiba lesz.(Meg az is eléggé érdekes hogy 4-ből 3 rossz legyen!) Szomszédom mondta mikor ő cserélte a kocsijába (igaz teljesen más márka,motor stb.. de a legolcsóbbat vette bele kb. 1éve ami a Magneti Marelli volt akkor és azóta is tökéletes vele!)

Lehet még esetleg vízhőfok jeladó szenzor is ez vagy óracsoport hiba? vagy rosszul gondolom? Ki mire tud még gondolni? Mi okozhat ilyet?

Reggel hideg motornál első indításkor megcsinálom a hűtővízcső tesztet,bár azzal elvileg csak a termoszát hibát tudom kiszűrni ami szerintem ezek után amúgy már nem valószínű vagyis én kis esélyt látok csak rá!

A segítséget előre is köszönöm!



2022. szept. 16. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem rosszalkodik a vizpumpa és lehet benne az egyik propeller letört és nem kering rendesen a viz.

Akkor nézd meg a vizcsöveket hogy mennyire forró, miután elérte az autó az üzemi hőfokot. Ha nem forró a cső akkor a vizpumpa lehet a ludas.

2022. szept. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egyszer a passatomon volt ilyen hiba. Kiderült a kijelző xart be. Cserégettük a gombát, új vízpumpát kapott, de úgy se volt jó. Aztán digitális hőmérővel megmértük a vizet és kiderült hogy minden oké. Akkor nyit a gomba amikor kell, a ventilátor bekapcsol rendesen csak épp a kijelző mást mutat.
2022. szept. 17. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

A termosztát nyitási hőfoka nem minden autó e setén ugyanaz, pl kisebb köbbcentis benzines autóknál kisebb a tervezett nyitási hőmérséklet


Sok autoba olyan termosztát van betéve ami már 80-85 foknál nyit, ez azért van mert kisebb a hűtő, kevesebb a hűtőfolyadék, és ha 90 fok felett nyitna nem biztos hogy lenne ideje a hűtőfolxadéknak lehűlni és károsodna a motor, és akkár fel is forrna a hűtővíz


Pl: az én suzuki ignis automban a termosztát 85 fokon nyit a Gyári is és az utángyártott is.


De amugy miért gond az neked hogy nem forr fel a hűtővízed?.)

80 fok felett bőven jó, üzem meleg, miért kéne annak melegebbre emelkednie???


Felesleges aggódás, az ugy jó ahogy van

2022. szept. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Mi van ha a műszered nem mutat pontosan??
2022. szept. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kiolvastatni és hátha kiderül hogy nem a sok termosztát a hibás hanem rosszul mutatja csak.
2022. szept. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nos látom sok válasz érkezett aminek kifejezetten örülök és most megpróbálok mindenkinek válaszolni.

1.es: a vízpumpa nekem nem a vezérlésről van meghajtva és ismerősömmel aki ért az autókhoz,ma kiszedtük hogy szemrevételezzük azt is hogy milyen állapotban van és hibátlan,nincs törve sehol sem! Úgyhogy szerintem az jó és különben is kb. Fél éve lehetett kicserélve mert még látszik rajta hogy újszerű és akkor cseréltek nekem vezérlést,görgőket,generátor szíjat és vízpumpát is amit külön mondtam a szerelőnek hogyha már szétszedik akkor cseréljék azt is nehogy pár hónap múlva meg az adja meg magát!

2022. szept. 17. 18:13
 7/13 A kérdező kommentje:

2-es: Én is gondoltam már erre is hogy lehet ez akár kontakthiba/óracsoport hiba is! Egyébként ha könnyű az órát kiszedni akkor egyik haveromtól el tudnám kérni próbára mert neki ugyanilyen kocsija van csak másabb motorral (de szerintem az amúgy mindegy és diesel az is csak nagyobb motorral van szerelve!

Gondoltam én is rá hogy valami külső hőmérővel kéne rámérni vagy még Hétfőn felhívom a szerelőmet hogy esetleg géppel nézte e ha igen akkor mit mutatott ha nem akkor meg hogy meg tudja e valamikor nézni.

2022. szept. 17. 18:17
 8/13 A kérdező kommentje:
3as: De szerinted akkor nem gond az hogyha nem éri el az “ajánlott” középállás környékét ami nekem 90fok lenne de nyilván mivel 89nél nyit így azt nem tudná elérni sem! És nyilván nem is szabad amúgy csak is a mutatóra hagyatkozni ezt sok embertől hallottam már!
2022. szept. 17. 18:20
 9/13 A kérdező kommentje:

4es: Már sajnos én is csak erre tudok gondolni!

5ös: Beszélek a szerelőmmel ahogy fentebb is írtam és az lesz!

Egyébkènt ma mikor mentem vele és elérte a kb. 85 fokot akkor megálltam leállítottam és megfogtam a csöveket! Nekem úgy van ha szemben állok az autóval akkor a jobb kezem felőli oldalon (váltó felől) van a termosztátom azt a csövet megfogtam és jó forró volt

A vízpumpa értelem szerűen a másik oldalon a vezérlés felől van azaz jelen esetben a bal kezem felől. Ott viszont megfogtam a vízcsövet és épphogy csak langyos volt! Az a rész jön ki a vízpumpától és elágazik kétfelé az egyik vége megy a hűtőre a másik kisebb ága pedig a kiegyenlítő tartály aljára!

2022. szept. 17. 18:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy egyzserű tipp...


Índitsd be a motort, hagyd hogy felmelegedjen a hűtővíz, álló helyzetben fel kell melegedjen addig hogy előbb utóbb bekapcsol a hűtőventilátor.

Na ha az bekapcsol, akkor a hűtőrendszered üzemszerüen müködik

Mert a hőgomba ami a ventilátort indítja tuti magasabb hömérsékleten indít mint ahola termosztátnak nyitnia kell


Ha gyorsítani akarod a hűtővíz felmelegedését nyomogasd a gázpedált is.

2022. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!