Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor vásárlás előtt állok....

Motor vásárlás előtt állok. Meg van a kiszemelt, milyen árakra számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kiszemelt zxr400 -as, 1996 -os évjárat.


Motor vásárlásnál tudom, hogy kell eredet vizsgálat az átírás előtt. Ez milyen ár körül van, illetve átíratás milyen árban van? Na most a motoron jelenleg nincs műszaki, de forgalomban van. Motor ~ 50kW -ra van vizsgáztatva. Hogy lehetne megoldani a 25kW -ra vizsgáztatást? (Nyilván fojtás.) Plusz költsége van a 25kW -ra vizsgáztatásra? Vagy érdemesebb inkább megcsinálni az A -t? Mind a 2 lehetőség ára érdekelne, 10-20 ezer forint megtakarításért nem tenném le az A -t. Jelenleg A korl. jogosítványom van.


Milyen ár környékén van egy rendszámos motor fenntartása? Biztosítással nagyjából képben vagyok, többi érdekelne, hogy eredet vizsgálat mennyi, és az adók.


Köszönöm a válaszokat.


ui.: Lehetőleg ne ajánlgasson nekem senki semmilyen más motort, mert nem érdekel. Köszi.


2010. szept. 25. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos konkrét számokat nem tudok mondani neked, én is ebben a cipőben jártam AK jogsival nyomulok még most is. Nem emlékszemem átíratásra stb. re, de nem túl vészes átíratás kw-ra megy eredetvizsga meg talán fix... Nem is ezzel kapcsolatba, hanem a 25 Kw alá csökkentés miatt írok, sokat kérdezősködtem ez ügyben, tapasztalt öreg rókáktól, és kb kinevettek, hogy ezt elfelejthetem, meg hülyeség, túl bonyolult, nem lehet megoldani, abban maradtam, hogy tavasszal megcsinálom az A-t. A 25 kw-ra vizsgáztatás meg bonyolult, és költséges azt lemerném fogadni.
2010. szept. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nako ***** válasza:

Átirás:

Kb. 14-16e az eredetvizsga, 8e a törzskönyv, 4e a forgalmi, a műszaki asszem 8-10e között van (és vajh miért nincs műszakija, lehet még a javításra, műszakira felkészítésre is költened kell) és biztosítást kell kötnöd rá, negyedévre pár ezer forint, attól függ, hogy hol laksz és hány éves vagy. Ha most nincs rajta kötelező, akkor biztosra veheted, hogy a biztosító visszamenőleg be fogja hajtani az elmaradt összeget, úgyhogy mindenképpen kérdezz utána bármelyiknél, nehogy aztán Te fizesd ki az előző tulaj slendriánságát.

Ha külföldi papírjai vannak - azért nincs műszakija, akkor még regadót is kell rá fizetned, meg lehet lopott is - külföldről.

A lekorlátozás tényleg nehéz és sztem butaság, hosszútávon is jobban megéri megcsinálni a nagy A jogsit!

2010. szept. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nekem is tetszik, jó döntés! Sokat nézegettem én is mostanában.... 450 körül van
2010. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!