Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átlagos használatra melyik...

Átlagos használatra melyik autótípus lenne a jobb?

Figyelt kérdés
Sedan, kombi, vagy hatchback? Átlagos használat alatt azt értem, hogy napi munkábajárás(20-20km oda vissza), maximum 4 ember szállítása, bevásárlások, esetlegesen szerszámok, kisebb eszközök szállítása.
2022. szept. 20. 16:21
 1/3 A kérdező kommentje:

Én skoda octavia-t/fabia-t, opel astra H-t, golf 5/passat-ot, Mitsubishi Lancert, vagy Seat Cordoba-t néztem.

Benzines játszik csak, abból is min. 1.6-os

2022. szept. 20. 16:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Ferdehátú G Astrám volt erre a célra. Tökéletesen megfelelt.
2022. szept. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen célra bármelyik megfelelhet. Lancernél figyelj a rozsdára! Ilyen korban mondjuk bármelyiknél lehet, de azok elvileg különösen hajlamosak rá.

Opelnél ne csörögjön a lánc indításkor!

VW csoport 1.6 MPI benzinese ebből a korszakból elvileg nem rossz. Semmi extrát nem tud, de láttam belőle fél milliót futott példányt, aminek semmi baja nem volt. Haverom is hibátlanul adta el kb. 10 év után. A közvetlen befecsis FSI modellek elvileg kényesebbek.

Amúgy ha már VW csoport, én nem zárnám ki a dízeleket. Annyi, hogy tudni kell, melyik motorkódok kerülendők. Volt a korszakban pár problémás széria, de én pl. tök elégedetten használtam a BMN 2.0 PD TDI-m. A hangját és a szagát mondjuk nem szeretem, de 6-6,5 litert fogyaszt, és ha kell, akkor nagyon tudja szedni a lábát. Mivel szinte az összesből kiherélték a DPF-et mára, a rövid távokkal sincs bajuk. Ez mondjuk nem nagy dicsőség, de sajnos akkoriban nem volt tartós ez a technika.

2022. szept. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!