Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri első autónak francia...

Megéri első autónak francia autót venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy autót, még nem volt sajátom eddig. Nem rég tanultam meg vezetni, tehát friss a dolog. Akarok egy pár évre venni egy olcsóbb kategóriájú autót. Nagyon el vannak szállva az árak mostanában, így 10-12 évnél fiatalabb autót nem igazán kapok 1,5 millióért vagy az alatt. A francia márkák elég olcsónak tűnnek. Tudom, hogy ez tabu sokaknál..hogy a francia autó így vacak, meg úgy nem éri meg..viszont nekem igazából kisvárosi vezetgetésekre kéne, nem használnám alapból olyan sokat. Meg amolyan első "tanuló" autó féleség lenne. Szerintetek megéri? Egyébként tényleg olyan rosszak a francia autók? Tapasztalataim nincsenek, érdekelne a véleményetek..

2022. szept. 20. 19:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Motor és évjárat függő

Elektronikája viszont az összesnek kaki - talán azért is, mert ahova elég volna egy szál vezeték, oda a francia kettőt tesz

2022. okt. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

Városi kevés használatra kezdőként a Renault Cliot választanám.

Évekig jártam vele, semmi baja nem volt.

Könnyű a vezetése, nincs vele technikai baj, és a kis mérete miatt a parkolás is sokkal könnyebb.

Hű maradtam a Renault-hoz, ma egy Mégane-om van.

200 ezer km. után még semmi problémám nem volt vele, pedig elég sokat használom.

2022. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam, igaz nem első autónak kerestem, hanem egy olcsó használós autót, ami használati tárgynak kellene, de emellett persze az sem lenne rossz, ha tetszene is. Nekem megdöbbentő volt, amikor felmértem a kínálatot, hogy a 15 év körüli szegmensben a német és a japán márkák jó másfél-kétszer annyiba kerülnek, mint mondjuk a franciák, miközben nagy részük rohad, és problémás motorból bőven akad azokban is.


Végül elmentem megnézni egy Renault Megane-t, úgy voltam vele, hogyha nem tetszik maga az autó, nem fogom elhozni. Aludtam rá egyet, majd meg is vásároltam. Amennyi pénzért meg tudtam venni, nem kapok Toyotát, VW-ből, Fordokból pedig kb. a belépőszintet. Azóta kellett bele egy kuplungbovden, és mindene működik.


Szerintem nagyon erősen túl van tolva ez a franciát ne riadalom. Ha egy autó jó, akkor az jó, függetlenül attól, milyen logó van az elején. 15+ éves autóknál bőven van már arról tapasztalat, hogy mennyire megbízható, melyek a problémás konstrukciók, motorok, váltók, hol rohad mennyire, stb. Nekem egy használós autónak tök mindegy, hogy milyen jelvény van az elején, ha amúgy tetszik, megbízható, és teszi a dolgát. Ezek alapján szerintem igen, megéri.

2022. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Megéri. Vagy lesz egy működőképes autód, vagy lesz értékes tapasztalatod.
2022. okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!