Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig szabad tölteni a...

Meddig szabad tölteni a benzines kannákat?

Figyelt kérdés
Vettem tavasszal egy 10 literes kannát, hogy tudjak benzint hozni a fűnyíróba és a láncfűrészbe. Ha csurig tankolom, akkor van hogy 10,5 de van hogy közel 12 liter is belefér. Meddig szabad tölteni? Csak 10 literig és kell hagyni helyet a levegőnek is benne? Vagy tele szabad tölteni teljesen?

2022. szept. 26. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne töltsd tele légmentesen! Valamennyi szabad hely legyen benne, hogy a gőzök tudjanak tágulni. Nálunk (nem benzinnel, hanem egyéb párolgó oldószerekkel dolgozunk) amúgy ez munka védelmi előírás. Általában 10% elég. Tehát ha 12 liter belefér a kannába, akkor 10,5-10,8-nál többet ne tölts bele!
2022. szept. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az lehet, hogy a benzin hatására kitágul a kanna? A piros műanyag fajtám van. Mármint úgy értem, hogy a beletöltés pillanatában. Kiürítéskor meg összemegy. Vagy ezzel nem kell számolni? Csak azért, mert vízzel többször is lemértem, és abból éppen hogy csak picivel megy bele több mint 10 liter. Benzinből meg átlagban 11 is bele szokott férni.

2022. szept. 28. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!