Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Superb 1.9 PDTDI miért...

Skoda Superb 1.9 PDTDI miért nem gyorsul, húz rendesen?

Figyelt kérdés
Röviden annyi, hogy amikor 150el megyek, hirtelen megtorpan a kocsi és nem gyorsul, beadja a check engine lámpát is. Természetesen elviszem valamelyik nap szerelőhöz is, csak hátha valaki talasztalt már hasonlót. Eddig egyszer csinálta ugyanezt a kocsi, de akkor másnapra semmi nyoma nem volt, eltűnt a hiba is a műszerfalról és ugyanúgy ment mintha semmi nem történt volna ezért nem is foglalkoztam vele. Viszont ma újra mentem pályán és ismét 150nel ezt csinálta. Az előző tulaj szerint a motor hőfok jeladót kell cserélni ez a probléma, de meghallgatok mást is. Köszi

2022. okt. 1. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A fordulat mennyi amikor megtorpan ?
2022. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hat 150nel olyan 2500 körül van, de azért érdekes mert ha nem 150el megyek hanem mondjuk kihuzatom 4esbe 120ig 3500 fordulaton akkor nem csinálja ezt, vagyis eddig nem volt ra példa
2022. okt. 1. 10:10
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Turbó cső lyukas. Lehet valahol egy apró lyuk. Miután 2500 felett felépül a nyomás valahol kifúj, az elektronika meg érzékeli hogy kevesebb a levegő ezért ugrik fel check engine. Alacsony fordulton nincs akkora nyomás akkor lehet még nem fúj ki.
2022. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És mit mutat a hibás motorhőfok jeladó?

Egyébként én is elsőre turbónyomásra gondolnék. És lehet ebből turbófelújítás/csere is könnyedén.

Keress valakit aki kiolvassa a hibakódot, ha már szervíz előtt akarsz tudni valamit.

2022. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ma voltam szerelőnél, motor hőfok jeladó és turbó nyomás szabályzó. Ezeket kell orvosolni ha esetleg érdekel valakit azért írtam le
2022. okt. 7. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!