Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üresben magától pörög a motor...

Üresben magától pörög a motor gázpedál nyomása nélkül. (Renault Megane 2011 - benzines) Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mindenek előtt szeretném leszögezni, hogy abszolút laikus vagyok a témában, az autót csak felhasználói szinten ismerem.


-Renault Megane ferdehátú, 2011/benzines.


Néhány hete jelentkezett a probléma, hogy üresben - bármely pedál benyomása nélkül - pörög a motor, minta nyomnám neki a gázt és akár 3500-4000 fordulatig is felmegy (tovább nem akartam hagyni és leállítottam), illetve ha megyek vele és sebességben van, néha úgy gyorsul, hogy nem nyomom neki a gázt.


A fentebbiek random jönnek elő, direktben nem tudom reprodukálni őket. Van, hogy 100 km után sem jön elő és van, hogy 2 km vezetés után igen - nem igazán találtam benne rendszert.


-Mai nap a következőeket írta ki: "Motor kann zerstört werden" és felvillant a STOP és villáskulcs jel.

Illetve írta ki később, hogy "ESP prüfen".


Termeszetesen jártam már szerelőnél, de mivel akkor pont nem produkálta a hibát l, nem tudott rá mit mondani.


Szívesen várom az ötleteket, instrukciókat, hogy mi lehet a baja, illetve hogy javítása mivel járhat (akár pénzben kifejezve is).


Előre is köszi nektek!



2022. okt. 2. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nálam jeladó hiba volt(vagy 10 éve) hogy melyik, azt nem tudom, de cserélni kellett.


Egyébként bármelyik bekavarhat a fordulatba, akár a

levegőmennyiség, levegőhőmérséklet, vízhőmérséklet, stb.

2022. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell olvastatni a hibát. Nálam ugyanezt egy Opel csinálta, EGR szelep nyitott állásban ragadt meg.

De, elég sokmindentől lehet, vidd el diagnosztikára.

2022. okt. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:
100%

Egy biztos. Egy benzines motor csak akkor pörög fel, ha levegőt kap valahonnan. A gázpedál is ezt csinálja: a pillangószelep mozgatása mgnyija a levegő útját.

Apropo: bowdenes vagy elektronikus a gázadás az autódban?

2022. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!