Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi csörög? Egy 1.4 benzines...

Mi csörög? Egy 1.4 benzines I30-ról lenne szó (2010). Gázadáskor valami csörög. Általában minden sebességnél csinálja de leginkább 4. -ben. Megyek mondjuk 60-al épp hogy hozzáérek a gázpedálhoz és megcsörren valami a motorban.

Figyelt kérdés
A "márkaszervíz" azt mondta, hogy semmi baja nincs ők nem hallanak semmit. (Majdnem azt mondták, hogy hülye vagyok és képzelődöm) Azért csináltak gyorsan egy szoftverfrissítést laza 8000-ért de persze a probléma nem oldódott meg. Végigtankoltam az összes kúthálózat valamennyi benzinét de a hiba továbbra is fent áll. Láncos motor van benne, de mivel soha máskor (még reggel hidegen sem) csörög a lánc én azt kizárnám. Esetleg valami ötlet? Zavaró is, és persze félek nehogy esetleg valami komolyabb probléma lépjen fel a későbbiekben.

2017. márc. 15. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagy az előgyujtás.
2017. márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha túl alacsony fordulatról kezdesz gyorsítani, akkor a terhelés miatt a legtöbb motor így reagál. Mondhatni a pénztárcádban csörög az aprópénz, ami szépen összeadódik és a végén egy szép kerek összeg lesz, amit majd csapágycserére kell költened.


Szerintem.


[link]

2017. márc. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

alacsony fordulatnál nem szoktam gyorsítan, főleg nem padlóval.

3000es fordulatnál is ha gázt adok csörög

2017. márc. 15. 22:16
 4/11 anonim válasza:

Szia!


Nálam is ugyanez a helyzett 2011-es Hyundai i30-cal.

Kiderült, hogy mi volt a hiba ill. a megoldás?

2018. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Hátha segítünk közben hasonló cipőben járó i30-as embertársainknak, ideírom az eddigi eredményeket:


A kérdésfelvetőnek a megoldás végül az ÖMV-s 100-as benzin használata volt. Én még nem próbáltam, de a következő az lesz majd.


Nálam közben amúgy annyi fejlemény történt, hogy én előgyújtásra gyanakodtam, és kicseréltem mind a 4 gyertyát a mai nap, de sajnos ez sem oldotta meg (ugrott 20e Ft). Ha kifogy a benzin én is kipróbálom a 100-ast, amúgy is az ÖMV-nál szoktam tankolni.


A neten amúgy különböző dolgokat olvasni, vkinél pont a szoftverfrissítés oldotta meg, a kérdezőnél úgy láttam, az sem, valakinél a gyertyacsere. A szerelők meg teljesen tanácstalanok. Az egyik szerelő kapásból egy százezres ktgbe akart verni, mert szerinte hengerfejes és 100e km körül ez rendszeresen előjön... Ez nem tűnik túl megalapozottnak..

2018. máj. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm szépen az utolsó válaszolónak, hogy kiírta a megoldást :)

(legalábbis ami az én autómat illeti)

Valóban az OMW 100-as benzin megoldotta a gondot. Sajnos a kérdés felrakásánál az OMW kúthálózat kimaradt a tankolásból mivel nálunk nem kapható csak a szomszéd városban. De mivel gyakran járok oda a tankolásokat így időzítem. (Shell 100-asnál nincs az a durva csörgés csak amolyan "ciripelés")

Még egy gondolatot hozzáfűznék. Sógorom egyszer kölcsönkérte az autót és tankolt bele majd miután másnap beleültem ismét csörgött. Amikor rákérdeztem azt mondta, hogy sima 95öt rakott bele (talán a shellnél). Miután rátoltam a 100-as benzint a jelenség ismét megszűnt.

Remélem segítettünk a hasonló cipőben járó márkatársaknak!

2018. máj. 10. 08:37
 7/11 ACE- válasza:
Nekem is csörög, mondta az autószerelő hogy tankoljak minőségi benzint, ne Auchan-nál... Én is kipróbálom az OMV 100-ast, de tudtommal az valami 30-40 Ft-al drágább, az egy tele tanknál 1500 Ft... azért nem mind1... Ez a csörgés káros lehet valamire?
2018. júl. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha tényleg előgyújtás miatt van, akkor az eléggé káros tud lenni. Azóta én is tankoltam 100-ast, mintha jobb lenne de nem szűnt meg teljesen, most a második tanknál vagyok és mintha mégjobb lenne, de közben próbálom kerülni is a kritikus fordulatszámokat. Voltam több szervízben még egy szakszervízben is de a legtöbb helyen csak tippmixelnek és fogalmuk sincs mi a gond persze a te kontódra. A szakszervízben még csak nem is hallotta a fickó a problémát, amit demonstráltam neki.
2018. júl. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ACE- válasza:
Ez csodálatos, akkor itt az első negatív tapasztalatom a Hyundai-al, mert azért ez vicc. És persze eddig nem volt ilyen, hanem gari idő után jött elő... Bár azért az is gáz, hogy egy üzemanyag szivattyú is 80ezer km után tönkremegy... meg az olajat sem kéne ennyire ennie... lehet eladom a francba...
2018. júl. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nekem egyáltalán nem eszi az olajat.

Miből vetted észre, hogy tönkrement az üzemanyagszűrő.

Egyébként a hibát keresve kínomban vettem egyet, de még nem cseréltettem ki és valszeg annak végül nincs is baja

2018. júl. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!