Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban elvileg jelzi a...

Valóban elvileg jelzi a legtöbb autó a műszerfalon az akkumulátor töltés szintjét?

Figyelt kérdés
Nekem egy Toyota Aygo-m van , ami 2006-os, itt is jelezni-e kell vajon??

2022. okt. 2. 19:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
40%

Ha az aktuális feszültség a kérdés, a 17 éves kommersz H Astrámba nem kell semmilyen szivargyújtós utólagos kütyüt dogdosni, se külön oprendszer, vagy bármi. Gyári állapotában minden mókolás nélkül digitálisan tized voltra kiíratható bárhol, bármikor, menet közben is a központi kijelzőre a szervizmenübe belépve az aktuális rendszerfeszültség.

Sajnos a másik 4 éves autómba, amibe már érintőképernyő, androidauto, sávtartó, önparkoló, ledmátrix, minden szir-sz*r benne van, erre nincs lehetőség. Ott hiányzik is ez a funkció.

2022. okt. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11%

Aha, persze, az egy teljesen szokásos megoldás, hogy az ügyfél a szervizmenüben turkál...


Egyébként pedig jó hogy nem írja ki a feszültséget. Olyan lenne, mint a vízhőfok kijelző, az ügyfelek a saját elképzeléseik mentén találnának ki hibákat, hogy szerintük miért nem annyinak kéne lenni, amennyi.

2022. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
27%

"Aha, persze, az egy teljesen szokásos megoldás, hogy az ügyfél a szervizmenüben turkál...


Egyébként pedig jó hogy nem írja ki a feszültséget. Olyan lenne, mint a vízhőfok kijelző, az ügyfelek a saját elképzeléseik mentén találnának ki hibákat, hogy szerintük miért nem annyinak kéne lenni, amennyi."


Miért kellene turkálni?! Egy gombbal be lehet lépni. Két információ van ami a laikusoknak hasznos: a feszültség és a vízhőfok. Nem tudsz semmit csinálni a menüben, csak adatokat nézni. 13,8-14,4V között elfogadható. 11,5V biztos, hogy nem oké, gyakorlatilag nincs töltés. Engem már mentette meg az út szélén ragadástól a dolog egy 1100km-es autópályás út előtt. Másnap elmentem szervizbe. Érdekes módon, nem engem osztottak ki, hogy hülye vagyok, hanem felújították a generátort.

Ezen az alapon az akkut is valami szupertitkos, felhasználók elől elzárt helyen kellene tartani, nehogy az ügyfelek egy egyszerű multiméterrel rá tudjanak mérni. Sőt, a multimétereket is csak és kizárólag autószerelő, vagy villamosipari végzettség igazolásával lehetne megvásárolni, nehogy az ügyfél rá merjen mérni az akkusarura és reklamálni merészeljen! A menüben pontosan ezt váltod ki, semmivel sem többet.

Ha nem érdekel, a vízhőfok, nem érdekel, hogy döglődik-e a generátorod, az a te dolgod... Gondolom a motorolajszint, guminyomás, egyéb paraméterek sem érdekelnek. Szerencsére nem vagyunk egyformák!

2022. okt. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
45%

"ügyfelek a saját elképzeléseik mentén találnának ki hibákat"

Most nem azért, de egy lehúzós szerviznek nem pont ez a jó?! Jön az ügyfél, hogy szerinte alacsony az indexfolyadék szintje. Szerviz: hát ez sajnos elég költséges javítás lesz, mert cserélni kell az összes tömítést, amihez le kell engedni a teljes indexfolyadékot és sajnos elég sok bontással is jár. :D

Mert ezen az lapon a nívópálcát is le kellene plombálnia a szerviznek, nehogy a "hülye ügyfél" "beleturkáljon" és reklamáljon.

Néha ránézni a feszültségre nem árt. Nyugalmi állapotban az akku állapotáról is adhat információt, járó motornál a generátorról.

2022. okt. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
41%
A kérdés még mindig az,hogy az akkufeszültséget kiírják-e az autók? Nem pedig a töltést, szerintem a kettő nem ugyanaz! A műszerfalon se az akku töltöttségére figyelmeztet álló motornál, a visszajelző lámpa
2022. okt. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!