Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E kategóriára járok, nehezen...

E kategóriára járok, nehezen megy a tolatás.Szerintem lassan fejlődök.Pl ha be is viszem a pótot a helyère,sosem párhuzamos.Azt mondta valaki,hogy majd idővel belejövök,más meg azt,hogy ehhez kell valamiféle tehetsèg is.Mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Szóval vagy elhiszitek vagy nem) nem vagyok buta,de mégsem megy úgy,ahogy másoknak.A tolatás a mumus,ès nem áll össze a fejemben.Esetleg ha èn pl tízszer-húszszor annyit gyakorlok,akkor lehetek pl. átlagosan tolatni tudó sofőr?Vagy mindig szenvedès ès stresszes lesz?Fèlek,hogy, ki fognak röhögni a rámpán,haragudni fog a betanítóm.Hogy zajlik ez a folyamat?Meg lehet tanulni,akkor is,ha alapvetően nehézkesen megy?

2022. okt. 5. 08:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sok függ a tükörtől. Ha valamelyik oldal csal, akkor nehéz párhuzamosan tolatni.
2022. okt. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Vagy ki kell hajolni és úgy jobban látod, már ha ezt engedik.

De a pótkocsival különösen nehéz tolatni , míg a nyergessel nem olyan nehéz.

A forgózsámolyos pótkocsi meg két helyen csuklik és az a nehéz benne.

Idővel persze meglehet tanulni meg meg is kell ha olyanon dolgozol.

2022. okt. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

az írásodból egyértelmű, hogy okos vagy, nem az eszeddel van a baj..én sem úgy születtem, hogy 18 évesen mindenhová centi pontosan betolattam..az viszont igaz, hogy a mai napig szeretek tolatni, valamiért jobban kedvelem, mint előre.


Az, hogy mit mondanak a rampánál(majd)hát...majd belejössz. Kell némi tehetség az biztos, de idővel összeszeded. Elméletből 1 pont hiányzott, a gyakorlaton a biztos azonnal átengedett.


Nem állítom, hogy egy ausztrál négy pótos szerelvényt bárhová betolnék, de nem is vagyunk ausztráliában.


Javaslom önbizalom erősítés céljából keress rá az ausztrál TikTokon a kamionokra..izgalmas, amit azok csinálnak. Az ottani kamionosok is pont olyanok, mint mi, csak ott van hely, idő, meg mittudomén..


Engem a víz kiver, amikor százzal rongyol egy négytartálykocsis szerelvény az úton...pláne élőállattal..


Vagy a yutubon is találsz Alaszkai vagányokat


Nekik is E-jük van..(csak ottani)

2022. okt. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

3. A tolatásnak mi köze van az ausztrál kamionosokhoz?

Azok nem tolatnak sehová vele, nem is lehetne tolatni már 2 pótkocsival sem.

2022. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A derékszögben szűk helyre tolatás nekem is rosszul megy, de kihúzod utána egyenesbe, és visszatolatsz már pontosan, nem kell elsőre jónak lenni.

Nem lóverseny ez.

Megnézed a wabis rámpákat, hogy néz ki körülötte a fal.....na így tudnak a profik tolatni.

Sokan azt hiszik, a vidámparkban vannak a dodzsemben.

2022. okt. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság a kettő között van. Kell hozzá valamennyi érzék, de gyakorlás is.

Ne aggódj, a többség több év rutinnal sem képes ráállni egy rámpára anélkül, hogy ne törjön össze valamit

2022. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Egyes, sajnos itt nem a tükör beállítás a probléma:)
2022. okt. 5. 11:51
 8/15 A kérdező kommentje:
Ment a zöld, köszönöm a válaszokat!
2022. okt. 5. 11:52
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem a tükör beállításra gondoltam. Vannak olyan tükrök amik, főleg ami utángyártott nem azt, és úgy mutatja ami az adott helyzet. Tapasztaltam. Így nehéz párhuzamosan tolatni.
2022. okt. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én most csináltam meg az E rutint, elsőre meg is lett a vizsga😎

A pótkocsi kerekét nézd, döntsd el merre akarod irányítani a pótkocsit és az ellentétes irányba kormányozz.🤷‍♂️

2022. okt. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!