Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez normális, hogy még itt...

Ez normális, hogy még itt sincs a tél de már most 9,5 literes a fogyasztásom a Fiat Puntonak?

Figyelt kérdés

2-es Punto, 1.2 16v 80 lovas.

Igaz eddig mindig OMV-nél tankoltam, most legutóbb MOL-nál… és azóta kezdett el megnőni a fogyasztásom… kicsit nehezen hiszem el, hogy ennyivel szarabb az a benzin.



2022. okt. 5. 20:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Hozzàteszem VÁROSI használatra van használva szinte. De eddig olyan 7 ből max megvoltam.
2022. okt. 5. 20:06
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszem, hogy a benzin, évek óta a MOL-nál tanklok (igaz 100-ast) és nem fogyaszt többet, mint a gyári adat, sőt.


Néznék egy guminyomást kezdésnek, nem 35°C van már árnyékban. Ezt meg olvasd át, van nem 1 dolog, ami okozhatja a jelenséget.

[link]

2022. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Az még télen sem normális.
2022. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
6%
Pedig számít hol tankolsz. Múltkor arra kényszerültem hogy a Shellnél tankoljak és olyan szar üzemanyagot adtak el... az Omwre visszatérve minden visszaállt.
2022. okt. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4 és tényleg…. Másik autómnál sem vált be a Shell, jóval több volt annak is a fogyasztása emiatt, visszamentem OMV-re aztán onnantól visszaállt rendesen a fogyasztásom..

Meglehet, hogy ennél is ilyesmi van..

2022. okt. 5. 20:50
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég egyszerű, futtasd ki a kocsiból a MOL-os benzint, aztán tankolj újra az OMV-nél és meglátod. Ha visszamegy 7 körülre, akkor nem szereti az autód azt a benzint, ha nem, akkor szerelő.
2022. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Az komoly.

Rossz katalizátor, lambda szondák, fojtószelep környéke, elrakott vezérlés, nem záró szelepek, stb.

Nekem az 1.2-es fűnyíróm országúton 4-ből elmegy, városban is max 6.

2022. okt. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Alapvetően én sem hiszem, hogy egyszeri máshol tankolás ráver 2.5 litert a fogyasztásra, de úgy látom a beszélgetés inkább e felé irányulna, mintsem arra, hogy valami nem jó a 16/17 - 23 éves autóban.
2022. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Azért az kicsit soknak tűnik. Nekem az 1.3-as Yaris eszik max 7 litert klímázás + rendszeres hegymenetek mellett. Az 1.6-os G Astrám evett 9-10 litert télen, amikor azzal is folyton 20+%-os emelkedőkön furikáztam. (És azért hozzáteszem, hogy nem üzemanyag-takarékosan vezetek. :D) És amúgy mindig ott tankolok, ahol épp sikerül, de soha nem tapasztaltam semmi különbséget benzin és benzin között.
2022. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

Ez normális , a benzinesek ilyenek.

Nekem is volt suzukim és a szervizbe amikor mentem hogy sokat eszik, majdnem kiröhögtek.

2022. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!