Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mi lehet a baj?...

Szerintetek mi lehet a baj? én szurtam el? ( lent. ) nem indul, de valami olajos benzin folyik ki a hengerből ott ahol a kipufogó illeszték van ( nem jó a tömítés) mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
1 éve vettem1 207-es babettát, legalább 15 évet állt előtte. Cseréltem rajta komplett 1 kereket, cseréltem rajta tirisztort (az előző szét volt repeedve+ csupa rozsda volt), és 1 eredeti 206-os ba való karbit mert az előző kuka volt (tom h a 206-os + a 207-es uanojan) be is indult, de ngyon csörgött kis fordulaton a "nehezéknél", majdahogy bemekegedett, már nem csörgött hanem kis fordulaton 1-2-t rántott majd lefúlt. Most már ez a hibályából kigyógyult, de mikor kifogyott a benzin ( a fele boetanol volt és coolul ment vele),3 literhez cs benzinhez ) kevertem 1,5 deci arol2 t típusú motorolajat. Először naon füstölt majd leállt. Levettem a tankot, és kiöntöttem belőle a benzint és tettem hozzá még 1 liter tiszta benzint. De ezzel semm indult. Lebettem a karbit, kitakarítottam, majt a gyertyát is kipucoltam, igy se indult,Ez e naon erős babetta volr, simán ment 44-gyel is, míg a haverom 206-osa 34-45-öt ment csak. Egyébként kíméltem,30-35-nél soha nem mentem vele többet, ennyit is ritkán. Kb 1 hónapjalett üzembe helyezbe.13/f
2010. szept. 26. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy besült a dugattyú. A benzincsőre kéne átmenő szűrő tartály, hogy a tankból lejövő rozsda ne a karbiban rakódjon le.
2010. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te jó ég...

Az azért folyik mert kb szar a tömítés, és ahogy folyamatosan tekered, a beáramló keverék mivel nem ég el, ezért ott kifolyik.

Ennyi.De azért cserélj tömítést.

2010. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi

most már nem folyik, de kell 1 uj karbi mert a régi nem engedi át az üzemanyagot a hengerbe

2010. okt. 19. 19:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Édes istenem...ne új karburátort vegyél ha nem jut benzin a hengerbe..inkább PUCOLDD KI RENDESEN a régit...főfúvóka, mellékfúvóka, úszó nyit? Zár? ...És könyörgöm 3liter benzinhez NE keverj 1,5 deci AROL-t...5literhez keverj 1 decit és NE AROLT kérlek mert az egy kalap sz_rt ér...
2010. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem húzód meg rendesen a könyököt addig nyomni is fogja az olajat...rárakod a franciakulcsot mikor má jó forró a henger aztán húzod amíg engedi...ODA NEM KELL TÖMÍTÉS...szimplán jól meg kell húzni. És azért folyik mert nem indul a motor de valahol kikell jönnie a benzinnek a hengerből. Szerintem 13 évesen ne állj neki motort szerelni mert veszélyezteted a saját és mások testi épségét....
2010. okt. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem veszélyeztetem mások testi épségét, másrészt v.-min gyakorolnom kell, hisz jövőre megyk a fáyba :D
2010. okt. 22. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!