Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin leszívást (swiftből)...

Benzin leszívást (swiftből) hogyan lehet megakadályozni?

Figyelt kérdés

A környéket folyamatosan járják a "szúnyogok". Alákúsznak, a tank beömlőn lévő gumicsövet kihasítják, és leszívják a nagyon drága tartalmat. Nem beszélve arról, hogy a gumicső pótlása minimum 3000.-

Hogy lehetne megakadályozni, mivel lehetne körbevenni a csövet, hogy ne lehessen kivágni?

Nem kevés bosszúságot okoznak a suzuki tulajoknak :-(

Az autósboltos sem döbbent meg, hogy ilyen csövet keresek, azt mondta a héten már hat ilyen csövet vettek nála.


2011. nov. 3. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Léteznek fémszövetes gumicsövek, fékrendszerekben használják őket. Ha találsz megfelelő átmérőjű benzin- és olajálló csövet, az jó megoldás lehet, mert a fémhálót nehezebb kivágni. Bár ez nem a legjobb megoldás: a fékcsövek végén hollander van, szabni kell, drága...

Vagy létezik miniatűr gégecső is, amit bowdenekre szoktak húzni. Nekem most hirtelen a régi Pannóniák kuplungbowdene jut eszembe, azon volt ilyen fémdarab, hogy ne égesse meg a henger. Nem tudom, kereskedelmi forgalomban kapható-e, de ha igen, akkor az alumíniumhuzat már elég lesz hozzá, hogy kicsorbuljon a bicska. Esetleg alternatív megoldásként a zuhanyzó gégecsöve is jó, ha találsz belőle eléggé véknyat.

Vagy ha még ez sem jön össze, akkor megfelelő átmérőjű húzórugót kell ráerőltetni a gumicsőre. A rugóhuzal átvágása azért nem könnyű feladat... Csak arra kell vigyázni, hogy a teljes hosszon jól felfeküdjön, ne lehessen arrébb húzni vagy középen kinyitni, mert akkor nem érsz semmit.

2011. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A fémháló, fémfonat jó ötlet. nem tudom, hol lehetne ilyet szerezni...

(Egyébként az említett gumicső 40mm-es átmérőjű.)

2011. nov. 3. 09:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Olyan helyen érdemes érdeklődni, ahol víz- gáz- és központifűtési szerelvényeket árulnak. A gázkészülékeket hasonló flexibilis, fémfonatos csővel kötik be, lehet, hogy van nekik pontosan ilyen méretű és még azt is meg tudják mondani, elviseli-e a kőolajszármazékokat.
2011. nov. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akármilyen csövet raktok oda,elvágják úgyis.. Másnem csípőfogóval,lemezvágó ollóval. Nem csak kés van náluk.. Próbáld meg elrejteni a csövet..
2011. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valami fémlapot oda kéne hegeszteni alulról a csó alá,hogy egyáltalán ne férjenek hozzá.De azt látni kéne van e rá hely
2011. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Heggesztest elfelejteni Ember az Benzincso a ho hatasara kifingik es akkor nem lesz mibol leszivi de jobb esetben sem lesz mit. A megoldas egyszeru. Probald meg amit elottem jol leirtak vagyis bebugyolalni. Ha ez sikertelen akkor B terv: A gumicsovet elrejtheted a vaz azon reszehez ahol a beonto van onnan meg Femcso vegig akar 2mm falvastagsagu is. Igaz egyszer le kell venni a tankot es atalakitani de szerintem megeri. Es ha mar ott jarsz a Leereszto csavart is vakold le(ha van). De ahogy ismerem az lesz a vege hogy kiszurjak a tankot ahogy az Olasz bontokban csinaljak....de arra mar komoly felkeszules kell mert csak komoly lemezelessel vedheto..de megeri. Errol jut eszembe ha az egesz hatso resz aljat Belemezeled akar egy 1.5mm lemezzel amiben van egy ket erosites hogy ne zorogjon akkor tuti mert mar csak az elemno es visszatero cso maradt. Mar csak az a Kerdes hogy a Futomu mennyire van utban ennek a manovernek bar lehetetlen nincs csak tehetetlen. Remelem segitettem
2011. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Találtam is otthon fémhálót. Aztán ezt a megoldást ejtettem, mert ugyan viszonylag könnyű ráerősíteni a csőre, viszont egy sima csípőfgogóval kb. fél perc alatt vágnak akkora lyukat rajta, hogy hozzáférnek a csőhöz.

Helyette pvc szennyvízlefolyó csőből vagdostam, szabtam megfelelő méretű és formájú darabokat, ill. ahol kellett, kicsit alakítottam, formáltam (hővel). ebbe bújtattam a gumicsövet, majd 4 helyen fém bilincset is tettem rá. Ezt talán nem olyan könnyű levagdosni.

Illetve azóta úgy parkolok, hogy lehetőleg minél magasabb padkás részt keresek, és rátolatok a padkára, hogy ne férjen alá a kis szúnyogok buksija.

Most már csak amiatt nem alszom nyugodtan, hogy bosszúból, vagy csalódottságtól vezérelve esetleg más kárt tesznek az autóban, amiért nem adom könnyen a nem túl olcsó benzinemet. Pl. valamivel felfeszítik a betöltő fedelét, aztán mehetek kasznishoz, fényezőhöz, stb.

2011. nov. 7. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogják bántani. Benzinre utaznak,nem akarnak megbukni a károkozással.. Ha látják hogy nem jön össze,továbbállnak,hiszen a károkozásból hasznuk nem lesz..
2011. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!