Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó féltengely kiszakadt a...

Autó féltengely kiszakadt a szerelőnél, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A minap hívott a szerelőm, hogy amikor össze akarta húzni a féltengelyt az kiszakadt a helyéről, egy audi a4-ről lenne szó. Mit csináljak ilyenkor? Ugyanis eddig semmi baja nem volt az autónak, ma pedig azt közölték velem hogy a fèltengelyt kiszakította konkrétan és venni kell féltengelyt bele. Valaki járt már így? Mi lenne a helyes út?

#féltengely #szerelő #Audi A4 #Féltengely kiszakadás
2022. okt. 6. 18:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Valamit szakszerűtlenül csinált?

Akkor vegyen egyet, építse be, és egy forinttal ne merjen többet számlázni, mint annak a hibának a javítása, amiért odavitted. Az ő bénaságát ne veled fizettesse meg.

2022. okt. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy szakad ki egy féltengely? Honnan?
2022. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Normális, megbízható szerelő?


Esetleg a csukló eshetett szét ha már nagyon odavolt.

2022. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a faxba szakad ki egy féltengely csak úgy? El nem tudom képzelni...
2022. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

a félzengely mindkét végén van egy csukló, max az eshetett szét


kb 10-20 ezer forint darabja + 30 perc kicserélni

2022. okt. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

1: én is ezen gondolkodok hogy majd megbeszélem vele hogy ezt neki kell állnia mivel nem az én hibámból lett ez.

2: nem tudom én sem, felhívott és mondta, és mondta hogy új féltengely kell, ezért is gondolkoztam hogy mi a ... de holnap majd ez kiderül hogy mi merre

3: normális és megbízható persze, eddig a féltengelynek semmi baja nem volt, csak lengőkarszettet kértem hogy szereljen, ezért se értem azzal mi történhetett

4: ugyan ezen az állásponton állok jelenleg

5: és ha nem az én hibámból lett ez hanem a szerelő akkor gondolom ne én fizessem ki a bénaságát hanem tanuljon a hibájából?


Nos akkor azt csináljam, hogy a szerelővel megbeszélem a dolgokat és vele fizettetem majd ki , hiszen nem az én hibám volt ez a bénaság és nem magától/miattam ment tönkre valami. Remélem jól gondolom😁

2022. okt. 6. 20:27
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért vitted oda a kocsit?


Mert ha olajcserére, és "kiszakadt a féltengely" és ő most ezért le akar rólad gombolni egy rahedli lóvét akkor ne hagyd magad átverni.


De ha mondjukkuplungcsere vagy más miatt vitted ahol le kell szednia féltengelyt és leszedésnél derült ki hogy szara csukló akkor jogosan mondta hogy ki kéne cserélni...

2022. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 krwkco ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy "audi a4", hanem hogy hány éves és mennyit futott az autó. A féltengelyek, mint mozgó alkatrészek, kopnak. Ha a szétesés határán van, akkor még működik egy darabig, de egy szerelést már nem bír ki.
2022. okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
A legnehezebb azt megmagyarázni hogy a potom pénzért megvett 20 éves bontószökevények karbantartási költsége, nem a használt vételárral arányos, hanem az alkalmazott technikával. Vásárláskor kellett volna a pénztárcához igazítani a az autótípust, úgy látszik megint nem sikerült...
2022. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

7: nagyszervizre vittem oda, vezérlés, lengőkarszett stb

Szóval le se kellett szednie

8: pont ezaz hogy azt nem kellett szerelnie ezért nem értem hogy lett ez a mutatvány

9: nem értem ezt a bontószökevényt? Azt se értem miért nem sikerült a pénztárcához igazitani az autót? Azert mert nagyszervizre vittem ezért nem a pénztárcámhoz mértem?

2022. okt. 6. 22:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!