Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó féltengely kiszakadt a...

Autó féltengely kiszakadt a szerelőnél, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A minap hívott a szerelőm, hogy amikor össze akarta húzni a féltengelyt az kiszakadt a helyéről, egy audi a4-ről lenne szó. Mit csináljak ilyenkor? Ugyanis eddig semmi baja nem volt az autónak, ma pedig azt közölték velem hogy a fèltengelyt kiszakította konkrétan és venni kell féltengelyt bele. Valaki járt már így? Mi lenne a helyes út?

#féltengely #szerelő #Audi A4 #Féltengely kiszakadás
2022. okt. 6. 18:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszervíz pont olyan hogy nagyon sokmindent átnéznek, nem csak vezérlés meg lengőkar.

Vagy ha fél év múlva féltengelytörésed lett volna miközben 100-al mész, az jobb lett volna? Pont az a lényege a nagyszervíznek hogy többek között az ilyeneket (is) megelőzzük. Prevenció!

2022. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Hogyha amit leírtak neked és tényleg igaz hogy 20-25.000ft egy másik féltengely akkor én inkább nem szopatnám meg azzal magam hogy “fizesd ki” stb. Csak mert ez lehetett önhibán kívül is, amit szintén leírtak. Amúgy ha a vezérlést esetleg szarul rakta össze az nagyobb baj is lehet.
2022. okt. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

12: de nem is márkaszervizbe vittem, megmondtam hogy mit csináljon meg, lengőkar stb stb, ahhoz nem kell a féltengelyhez hozzànyúlni, ki se lehet szakítani azt azzal hacsak mást nem csinàlt

11: akkor értsd jól hogy kis szerviz ami vásárlás után kötelező, nem minden átnézetése volt a cél, főleg hogy a féltengelyt meg se említettem

2022. okt. 7. 11:04
 14/22 krwkco ***** válasza:

#13

Azért azt még mindig nem írtad meg, hogy hány éves az autó és hány km-t futott. Ez nem véletlen?

2022. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
14: 21 éves autó és 350 ezer kilométer körül futott. Bal oldali lengőkart cseréltem én otthon, ott nem szakadt ki semmi, nem is szakítottam ki semmit, de máris egy szerelőhöz megy és kiszakítja? Hogyan?
2022. okt. 7. 12:43
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Előtte volt már féltengely cserélve? Nem hiszem hogy a gyári ennyit elmegy.

Ha meg még a gyári volt, akkor épp most ment tönkre, visszavonom az #1-ben írtakat. Ilyen öreg és sokat futott autón bármikor bármi előfordulhat. Ha bármi elöregedett alkatrészhez a szerelő hozzányúl, és a kezében marad, mert eltört, akkor nehogy már a természetese elöregedést ő fizesse meg. Mert így egy fékbetétcseréből el lehet jutni a motorgenerálig több lépésben a "szerelő hibájából".


Ezek után nem csodálkozom, hogy van olyan szerelő, aki öreg romot nem vállal, vagy aláiratja, hogy a szerelés közben kiderülő egyéb hibákért anyagi felelősséget nem vállal.

2022. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
16: én megértem a te álláspontod is, öreg és sokat futott, viszont én a feét megcsináltam nekem nem szakadt ki semmi, neki pedig igen, illetve egy féltengelyt azért nem olyan egyszerű kiszakítani a helyéről, főleg hogy csavar is fogja. Meg mondom, nem említettem neki hogy a féltengelyhez nyúljon, ugyanis semmi olyat nem kértem hogy szereljen arrafele, lengőkart kértem ahhoz meg nem kell hozzányúlni. Azaz remélem érthető az én álláspontom is. Mert ha mondom neki hogy nézzen rá azaz szedje ki megértem, de ilyet nem mondtam neki
2022. okt. 7. 13:43
 18/22 krwkco ***** válasza:

#17

Ha ennyire biztos vagy benne, hogy a 350 ezer kilométert futó féltengelynek nem szabadott volna meghibásodni, akkor miért tetted fel a kérdést a gyakorira?

Mondd meg, hogy nem fizeted ki. Akkor a Te szempontodból ez a "helyes út", akárhova vezet is.

2022. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ennek meg az lesz a vége, hogy vagy visszaadja törött féltengellyel, vagy benyeli, de többet az életben nem viheti oda a kocsit.
2022. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 krwkco ***** válasza:
100%

" vagy visszaadja törött féltengellyel,"

De a beépített alkatrészeket és az elvégzett munkákat ki fogja számlázni. Annak a kifzetése nélkül a szerelők nem szokták kiadni a kocsit. :-)

2022. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!