Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a sportosan...

Mi a különbség a sportosan vezető és a felelőtlen sofőr között?

Figyelt kérdés

Van aki szerint a kettő egy és ugyanaz, míg mások szerint nagyon nem, bár keskeny a mezsgye a kettő között.

Most akkor szerintetek mi az igazság?

Hogyan lehet definiálni a sportosan vezető sofőrt?



2022. okt. 7. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én arra mondom, hogy sportosan vezet, aki indokolatlanul kigyorsít, majd fékez piros lámpa/körforgalom/stb. előtt.

Felelőtlen meg sokféle módon lehet az ember. Annyi talán van a dologban, hogy sok felelőtlen sofőr "sportosnak" tartja magát a balf@$z közlekedési magatartásával. Ebbe a legtöbbször beletartozik a veszélyesen kicsi követési távolság, gyorshajtás, veszélyes előzések.

2022. okt. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy felelőtlen sofőr lehetsz "sportosság" nélkül is.


Mondjuk a magukat "sportos" vezetési stílussal definiálók véleményem szerint egytől egyik azok, akik szerint mindenki "láma" az utakon, ők pedig csak kihasználják a helyzeteket, meg leleményesek és dinamikusak. Közben meg amiket az első ír, értelmetlen gyorshajtás, örül hogy elsőnek érhet a következő piroshoz, veszélyes, felelőtlen előzések, általában az ilyen normális közlekedők között jobbra-balra cikázók a tipikus magukat sportosnak képzelők, mert elfelejtik, hogy nem egy versenypályán vannak.


Másik meg a padlógáz satufék kategória, aki még az Auchan parkolót is akadálypályaként teljesíti.


Felelőtlen viszont igazából bármi lehet, a telefonját nyomkodó, vagy félálomban autóba ülő ember is felelőtlen.

2022. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
A sportos az dinamikosan halad, amikor csak lehet.. cserébe tudja azt is hogy mikor van az amikor nem lehet, vagy felesleges, mert minek tepersz ezerrel a lámpához, ha tudod hogy mikor vált zöldre.. Vagy nem ragad rá a másik seggére ha tudja hogy nem lehet előzni még 1-2 kilóméteren át.. hanem kivár, és a lehetőségnél enter..
2022. okt. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sportosan, dinamikusan (ezzel párhuzamosan nem túl fogyasztás és környezetbarát) módon úgy is vezetni, hogy betartjuk a szabályokat. A sportosság számomra nem feltétlenül a végsebességet, a sebességhatárok túllépését jelenti.
2022. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az akció végén derül ki a különbség.

Ha jól kijön belóle akkor sportos, ha törik az autó akkor felelótlen. ;)

2022. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem értettem, mi az a "sportos" vezetés. Apám például baromi dinamikusan vezet, amikor tesóm vette át a család sofőrje szerepet, akkortól nem voltam rosszul autóban, de ugyanez a dinamikusan vezető ember szól rám folyton, hogy bizony hamarabb kéne elkezdeni fékezni. Tippre amit a laikus sportosnak hív, annak semmi köze a felelősséghez, ugyanis a felelősség előfeltétele, hogy tudom, mire vagyok képes én és mire képes a járművem. Én pl. utassal nagyon máshogy motorozok, mint amúgy. Nem azért, mert attól a plusz hatvan kilótól máshogy menne a gép, hanem azért, mert nem akarok megijeszteni senkit olyan momentumokkal, amikre egyébként én fel vagyok készülve és rutinosan megy.
2022. okt. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sportosan vezető azt jelenti, aki közúton is (a szabályokat max csak enyhén áthágva) kihozza a legtöbbet az autójából és az adott útvonalból. Dinamikusan, lendületesen vezet, de közben figyel a forgalom ritmusára és nem töri meg feleslegesen. Zöldre nem lomhán indul, hanem rendesen odalép neki, ideális íven veszi a kanyarokat, miközben tartja a saját sávját, figyel az autó súlypont változására stb.

A felelőtlen meg az, aki csak szórakozik, baromkodik, és úgy feszegeti a határokat, hogy nincs tisztában a saját képességeivel és az autója adottságaival.

Viszont olykor a sportosan vezetők is túlvállalják magukat, ahogy szerintem ez bárkivel megesik, akár sportosan vezet, akár átlagosan.

2022. okt. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
16%
#7 Amit leírtál sportos vezetés címén, azt úgy hívják, hogy valaki normálisan közlekedik. Akinek ez nem megy, az nem tudom, mit keres az utakon.
2022. okt. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%
#8 az "akinek ez nem megy" kategória a közlekedők uszkve 70%-a manapság!
2022. okt. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
#9 Csak azt nem értem, miért. Azt értem, hogy az oktatói rendszer meg a kötelező óraszám ehhez kevés. Azt nem értem, ki adja oda a friss jogsis gyerekének a slusszkulcsot anélkül, hogy beülne mellé és megtanítaná közlekedni.
2022. okt. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!