Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros forgalmi vizsga tippek?

Motoros forgalmi vizsga tippek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, holnap lesz a motoros forglami vizsgám (A1), mire kell nagyon oda figyelni egy ilyen vizsgán? ez lesz az első jogosítványom, és kicsit izgulok, illetve melyek azok a hibák, amiket ha elkövetek, azonnal megbukok? és vannak olyanok is amiket "elkövethetek" de csak hibapontnak számítanak?

2022. okt. 10. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

[link]


Itt megtalálsz mindent, tanulmányozd, ilyenen fognak értékelni. Ha körültekintően és magabiztosan mész, nem lehet baj. Egyívű megfordulásnál különösen nagyon figyelj, tükör, holttér (utóbbi hátranézés amúgy is fontos része a manővernek), és ha jön valami, inkább maradjon a jobb index és állj meg, ne tedd ki a bal indexet, mert nem fogod felmérni, zavarod/akadályozod-e a mögötted jövőt a lassú manőverrel.

2022. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Illetve lesz egy olyan feladat is, hogy megállás, akkor van kész, ha mindkét talpad a földön van (ezt sosem fogom megérteni, a gyakorlatban ilyen nincs). Itt is nagyon figyelj, nehogy csőbe húzzanak egy megállni tilos táblával. Na meg nem tudom, merre vizsgázol, felénk van egy úton áthaladó sín villogó sárga lámpával meg macisajttal, ott tömegével buktak emberek, mert nem lassítottak és néztek körül eléggé.
2022. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az értelmes választ, azt nem egészen értem amit írtál, hogy lesz olyan feladat, hogy megállás, nekem olyan feladatok vannak, hogy parkolás és egyíven való megfordulás. Tehát ha mondjuk Állj! elsőbbség adás táblához érek, akkor mindkét lábam a földön legyen?
2022. okt. 10. 13:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hanem amit "parkolásnak" írsz, az igazából annyi, hogy jobbra indexelsz, megállsz az út szélén, és leteszed mindkét lábad. Ezt nálunk a vizsgabiztos kérte (előtte nem is tudtam, hogy ez is kell vizsgán), akkor először és utoljára életemben volt mindkét lábam a földön.
2022. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én néha abba a hibába esek, hogy elfelejtem visszavenni az indexet kanyarodás után, meg ilyen apróságokat hibázok, de remélem össze szedem magam holnap és sikerülni fog
2022. okt. 10. 13:49
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, azt rengetegen elfelejtik, rutinosabbak is. Viszont életveszélyes, majd megszokod, hogy kanyar végén ahogy egyenesedik a motor, már nyomod megfele a gombot.
2022. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj, ne parázz

Vezess úgy, mintha órán lennél

Ennyi

2022. okt. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve, ha órán előre szólnak, hogy mire figyelj az adott helyen. Akkor inkább vezess úgy, mint ahogy a jogsi megszerzése utáni nap magadtól vezetnél.
2022. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, megpróbálok teljesen koncentrálni majd, ma reggel volt az utolsó órám ahol az oktatóm már szinte hozzám sem szólt, nem is segített, csak mondta hogy merre menjek, és a fentebb említett hibám volt csak, ja és azt mondta hogy holnap a vizsga előtt is megyünk 45 percet bemelegíteni.
2022. okt. 10. 16:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, az szuper. Én 12 nap kihagyás után (oktatóm sajnos lemondta az utolsót) vizsgáztam, ráadásul olyan oktatóval, akivel soha nem vezettem, aggódtam is, de nem volt semmi gond, 25 perc alatt lezavartuk. :) Sok sikert!
2022. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!