Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lesz tőle valami baja?

Lesz tőle valami baja?

Figyelt kérdés

Stihl Piros olaj volt benne kb fél liter (ásványalapú) öntöttem hozzá mannol szintetikus olajat aminek színe olyan zöldes átlátszó. Lesz tőle valami baja? Más S színe azért kérdezem. Nem azért mert össze kevertem a szintetikust az ásványi olajjal, mert ugye van félszinetikus olaj is. Csak itt más a márka, lesz e bármilyen negatív hatása a motorra nézve?


2T olajról beszélek mielőtt valaki rákérdezne. A motor keveri saját magának az üzemanyagot, tehát automata keveréssel megy, nem én keverem saját magam. Véleményem szerint nem lesz tőle baja, de kíváncsi vagyok más véleményre is.


Köszi!



2022. okt. 12. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle baja
2022. okt. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inkább azzal rontottad el, hogy Sthil olajat használtál eddig benne, az láncfűrészbe való, nem utcai motorba. Teljesen mások a szempontok és a minősítések a két olajnál.

Baja nem lesz, hogy ráöntötted, de maradj a motorba való olajnál.

2022. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Évek óta Stihl olajat használtam és soha nem volt vele semmi baj. Sokan használják. Sőt a Stihl gyártóval már régebben egyeztettek, és elmondták hogy motorban is bele lehet rakni. Attól hogy nem Stihl, attól még ugyan úgy lehet használni még ha nem motorra lett kifejlesztve.
2022. okt. 12. 12:41
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Lehet, de mint írtam más a felhasználás jellege. Pl láncfűrészben nem kell, hogy neked kenje az olajpumpádat, meg eleve a motorikus alkatrészek is nagyobb igénybevételnek vannak kitéve. Árban meg ahogy nézem nem vagy előrébb mintha megvennéd a szintetikus Motult. Én ez utóbbit használom az 50-es Apriliámban, szintén különolajozással, idén szét volt szedve, és magam is meglepődtem, hogy a hengefej egyik fele fémtiszta volt, ennyire nem kormol.
2022. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad van hogy más a felhasználás jellege a Stihl olajjal. Ajánlották nekem is a motult,de véleményem az hogy a márkát kell megfizetni, nem a benne levő olajat. Évek óta mannolt használok, soha nem volt bajom vele. És hosszas keresgélés után a mannol bizonyult a legjobb olajjal. Ha gondolod belinkelem.
2022. okt. 12. 15:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell köszi, pont ma vettem egy liter Motult, nekem bevált, mint írtam alig volt korom a hengerfejen. Meg az SX50-esem eléggé pörgős motor ,viszont a blokkban meg nem volt jó ez a márka, mert hidegen összeragadtak a kuplunglamellák. De láttam videót amin azért szidták, mert csúszott a sok adalék miatt a kuplung.


Ezt viszont érdemes megnézned

https://www.youtube.com/watch?v=JBLg_dxLrYc

2022. okt. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!