Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tűntek el sok lámpás...

Miért tűntek el sok lámpás kereszteződésből a világítós KRESZ-táblák?

Figyelt kérdés
Biztos tudjátok, hogy sok helyen ahol jelzőlámpa van, a legtöbb esetben a STOP, elsőbbségadás kötelező, gyalogátkelő, stb. táblák amik a jelzőlámpa fölött vagy mellett vannak/voltak, sok esetben ilyen világítós fajták voltak. Viszont az utóbbi időben - legalábbis nálunk - visszacserélték ugyanolyan alumínium táblákra mint amik máshol vannak. Mi az oka, hogy ezeket a világító táblákat lecserélik simákra?

2022. okt. 14. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nálunk fordítva van, egyre több LED-et tesznek ki
2022. okt. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert az fényvisszaverő, karbantartás nulla, nem fogyaszt áramot, stb.

A világítós fajta meg igen.

2022. okt. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező arra a fajtára gondol ami egy nagy műanyag ami áttetsző és benne van egy izzó ami megvilágítja az egészet. Ezeket azért cserélik le mert eléggé régiek már és egy idő után meg persze az időjárási viszonyok miatt törékenyebbek és egy erősebb szél is leviheti egyszer ami baesetveszélyes is. Meg persze a benne lévő izzó ami még a régebbi fajta halogén esetleg volfrám szálas (bár kétlem) sokat fogyaszt ám.

A sima normál fémlapos tábla, azért jó mert olyan anyaggal festik rá a mintát ami fényvisszaverő és még egy kicsi fénynél is úgy néz ki mint ha világít és messziről észre lehet venni hogy mi az. A nagyon régi táblák amik még kisebb utcákban még előfordulnak nem ilyenek. Meg neked a városba azért nem tűnik fel mert annyi fény van hogy simán látszik, de ha lenne egy áramszünet és csak az autók lámpái adnának fényt akkor is látnád ezeket a táblákat, mert nem kell nekik áram se.


Első írta hogy valahol LED-eseket tesznek ki, ezt olyan helyekre szokták ahol egy szabály vagy korlátozást nem indokolt mindig minden esetben fenntartani, például egy jól járható úton száraz időben felesleges mondjuk egy 60 km/h-s korlátozás 90 helyett, de ha pl esik az eső, vagy hó, vagy tudom is én akkor lehet indokolt és ha ilyen van akkor felkapcsolják hogy most akkor ennyi legyen a korlátozás mert így biztonságosabb. Vagy feltüntetnek egyéb szabályt, figyelmeztetést ha szükséges.

2022. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Melyik országról van szó, mert én 65 évem alatt Magyarországon egyet sem láttam még.
2022. okt. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Magyarország, azon belül is főleg Miskolc
2022. okt. 14. 11:01
 6/10 anonim ***** válasza:

3: Fehérváron pl Dózsa György- Szegfű kereszteződésében is kint van a LED, pedig évek óta változatlan a forgalmi rend. A kötelező haladási irányt jelzi csak, mert a STOP-tábla alumínium...

[link]

2022. okt. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én nem ezekre gondoltam, hanem olyanokra, mint pl. itt:

[link]


Na és ezeket cserélték le sima alumínium táblákra

2022. okt. 14. 11:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha valóban így van (én nem vettem észre), akkor biztosan köze van a jelenlegi energiahelyzethez (gondolom a világítós táblák nem fényvisszaverősek, tehát este ahhoz hogy lásd felkapcsolva kell tartani).
2022. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, ezeket kb 3-4 éve cserélték le.
2022. okt. 14. 13:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Az új fény visszaverős tábláknak nincs karbantartási és üzemeltetési költségük.

2004 óta minden táblának fény visszaverősnek kell(ene) lennie.

A üzemeltetési költség csökkenés az egyik ok, másrészről pedig, egy ilyen világítós táblának ha kiég az izzója vagy áramszünet lesz abból baleset is lehet.


6-os az változtatható jelzésképű LED tábla, google utca ha visszamész az időben bal oldalt az órás ikonnal akkor láthatod hogy 2018 és 2019-ben is egyenes és jobbra/balra nyíl volt rajtuk.

2022. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!