Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sárga jelzésnél történő...

A sárga jelzésnél történő vészfékezés szabályos?

Figyelt kérdés

Példa: [link]

Ha egy autós át tudna menni még sárgán lassítás nélkül, de ahelyett vészfékezve megpróbál megállni a lámpa előtt, az szabályos? Én mikor tanultam vezetni, az oktatóm azt mondta, hogy ilyet nem szabad csinálni. Ha baleset lenne belőle, akkor első sorban a hátul haladó lenne a hunyó, mert nem tartott kellő követési távolságot, de az ilyen módon vészfékezőt is hibásnak ítélnék meg a balesetben. Ez igaz?



2020. aug. 21. 18:34
A kérdező szavazást indított:
Szabályos.
Nem szabályos.
17 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A sárgán akkor mehetsz át, ha féktávolságon belül észleled, esetleg biztonságosan megállni már nem lehet (mert mondjuk a mögötted haladó biztosan beléd menne)
2020. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A lámpa teljesen lényegtelen. Mindig akkora követési távolságot kell(ene) tartani, hogy ha az előtted lévő bármilyen okból vészfékez (mindegy hogy ez az ok sárgára váltó lámpa, vagy valami más), meg tudj állni.

Szóval ezért sem célszerű a másik popójába mászni.

2020. aug. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Ha bizonyítható az indokolatlan vészfékezés, akkor igen, te is lehetsz hunyó
2020. aug. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

2015-ben, Veresegyház főútján egy hétköznapi nyári délutánon átmentem a sárgán. Plü-plű-plüplü-plű kéklámpa, hang, jöttek utánam a zsandárok. Kiszedtek. Szentül azt hittem, hogy a telefonálás miatt, amit pont előtte fejeztem be. De megkérdezték, hogy milyen színű lámpán mentem át. Én mondtam, hogy sárgán. Lényeg, hogy udvarias voltam velük, amúgy ők meg nem voltak rosszindulatúak, végülis szóbeli figyelmeztetés lett a vége.

Na és itt a lényeg, a két veresi járőrt megkérdeztem, hogy amúgy szerintük akár vészfékezéssel is, de meg kellett volna állnom a sárga jelzésre? És az volt a válaszuk, hogy igen. Ledöbbentem.

2020. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!