Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tűnik el a hűtőfolyadék?

Miért tűnik el a hűtőfolyadék?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Vw golf 5, 1.6 benzin 102 le az alany.


A hűtővíz eltűnik belőle. Van, hogy 1 hónap alatt, van, hogy 2-3, de lemegy minimum alá ha nem nézem. Mi lehet a gond ? Üzemmeleg állapotot átlagos időben kb 5 perc autókázás után eléri, hideg időben ingadoik a műszerfal szerint. Ha áll az autó akkor tartja a 90et, ha megyek vele akkor visszahűl.


Utastérben néztem, ott nem láttam jelét. Szőnyeg alatt is néztem.


Szépen indul, nem döcög.


Csepegni sem látom, se a motortérbe, se alatta, bár nem értek hozzá, nem tudom hol kellene nézni.


Tippek, tanácsok? Elviszem majd szervízbe, csak érdekelne, hogy lelkileg mire készüljek.


Nemtudom számít e, 2 zónás digit klímás. A klímánál volt vele valami gond az előző tulaj szerint, valami cső lyukas volt. Nyáron hűtött, de közel sem jéghideget. 30 plusz fokban már nem ért semmit. Gázt meg nem töltöttem, nem is ellenőriztettem. Lehet köze a hűtővíz fogyáshoz?


A vízben nem látok olajfoltot.


Fentieket azért írtam le, mert neten ezeket az ellenőrzéseket ajánlották.


Köszi!



2022. okt. 18. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valahol szivárog egy kicsit, de lehet, hogy csak menet közben. Meg kell keresni a szivárgás helyét.
2022. okt. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
17%

Ha nézegeted akkor nem megy le, csak akkor ha nem nézegeted?


A termosztátod tuti rossz, azt mindenképp cserélni kell.

2022. okt. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Hengerfej tömítés a kulcsszó

Nem füstöl fehéres színűt?

2022. okt. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nembiztos hogy hengerfej! Sok helyen tud szivárogni a rendszer, csövégek tömités mellett, az is lehet hogy menet közben mikor nagyobb nyomás van a rendszerbe. Alaposan körbe kellene nézni hagyni alapjáraton menni a motort és egy idö után alánézni esetleges cseppenés nyomokat keresni!
2022. okt. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég egyértelmű hogy szivárog. Vidd el szerelőhöz aki ért is hozzá, mert ez egy komplexebb hibafeltárást igényel.
2022. okt. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Termosztátot cserélem mindenképp. Füstölni nem füstől, semmi nem jön ki hátulról. A szivárgásra gondolik én is, mivel már a megtett km vele nem kevés és már kellett cserélni különböző csöveket, mert kilyukadtak, elrepedtek. Dr szervizbe átnézetem mindenképp.még annyit csinálok, hogy járatom nezem a csepegést és rakok alá kartont, hogy jobban lássam.
2022. okt. 18. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen lassú vízvesztéses esetem egy 15+ éves Renault Cliónál. A hűtőblokk szivárgott a csövek illesztésénél az oldalsó gyűjtőkeretbe.


A kiszivárgó vizet benntartotta a kapilláris erő a lamellákban, így nem is volt csepegés. Csapadékos időben nehéz kiszúrni az ilyesmit, de a sohase eltűnő glikolízű nedvesség a blokk sarkában árulkodó volt. Főleg menet közben tűnt el a víz a puffertartályból. A hűtőblokk cseréje megoldotta a problémát.

2022. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!